Pierwsza konsultacja reprezentacji Śląskiego ZPN U14 dziewcząt przed sezonem 2019/2020

26/07/2019 13:19

Dla reprezentantek Śląskiego Związku Piłki Nożnej lato to nie tylko wakacje. To także czas treningów, zgrupowań i konsultacji.

W Gniewinie siedem wybranych przez trenerów PZPN zawodniczek z naszego regionu uczestniczy w zajęciach Letniej Akademii Młodych Orłów (2006, 2007 i 2008). Od 21 do 28 lipca: Julia Gutowska, Wiktoria Karolska, Ewa Sikora, Natalia Ostalecka, Anna Krakowiak, Zuzanna Witek, Iga Witkowska i Michalina Thamm zdają więc ogólnopolski egzamin.

Natomiast na Stadionie Śląskim trenerzy Krzysztof Klonek i Marcin Trzebuniak oraz prowadzący zajęcia z bramkarzami Piotr Wacławczyk spotkali się z 22 kandydatkami do reprezentacji Śląskiego ZPN U14. Formowanie nowej kadry zaczęło się treningu, po którym przyszła kolej na grę wewnętrzną 2x15 minut.

Dziewczęta grające w niebieskich narzutkach wygrały 2:0, ale pierwszą okazję bramkową wypracowały „Żółte”. Celną główką, kończąc akcję po rozegraniu rzutu rożnego, popisała się Alicja Dyhdalewicz, ale Zuzanna Wiechowska była czujna. Po drugiej stronie boiska Zuzanna Lozio przez moment tylko nie była skoncentrowana i to… się odbiło na wyniku. W 14 minucie gry Maja Fal „wkręciła” piłkę z rzutu rożnego i ustaliła wynik pierwszej połowy.

Po zmianie stron i jednej roszadzie w składach (Paulina Halko zamieniła się koszulką z Julią Dyhdalewicz) przewagę w posiadaniu piłki miały „żółte”, ale nie została ona zamieniona na wyrównującego gola. Bliżej trafienia była w 19 minucie gry Martyna Galus, ale w sytuacji sam na sam Zuzanna Lozio wykazała się refleksem i rzutem na uderzoną po ziemi piłkę uchroniła swój zespół od straty gola. Jak się powinno finalizować akcje pokazała koleżankom Maja Fal, która po solowej akcji w 25 minucie gry, mając przed sobą tylko bramkarkę, postawiła pieczęć na zwycięstwie, choć w tym momencie „niebieskie” grały w dziesiątkę, bo z powodu urazu na boisku nie było Julii Bindy.

Atakujące do końca „żółte” w 27 minucie gry były blisko strzelenia honorowego gola, ale Oliwia Kania trafiła piłką w słupek.

- Za nami pierwszy krok – mówi Krzysztof Klonek. – Chcemy zbudować drużynę, która w eliminacjach Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U14 pokaże się z dobrej strony. Nie było siedmiu zawodniczek, uczestniczących w zgrupowaniu LAMO, a Hanna Wieczorek leczy kontuzję, ale też widzimy ją w naszej drużynie. Jestem bardzo zadowolony z zaangażowania dziewczyn i piłkarskiego poziomu, który prezentują. Kolejna konsultacja 6 sierpnia. Powołamy na nią 24 dziewczyny i to będzie następny etap budowania zespołu.

Niebieskie – Żółte 2:0 (1:0)
1:0 – Fal, 14 min (rzut rożny)
2:0 – Fal, 25 min
NIEBIESKIE: Wiechowska - Kociuba, Adamus, Bednarek, Parusel – Blinda, Zygulska, Fal, Brzychczy - Galus, Halko.
ŻÓŁTE: Lozio - Słowik, Kołek, Stalmach - Młynek, Dubiel, Pieczka, Kawulka, Sopiak - Dyhdalewicz, Kania.