Hat-trick Wowry był ozdobą meczu uświetniającego obchody 90-lecia futbolu w Bełku

8/09/2019 22:36

Co prawda przed meczem przedstawiciele Unii Książenice na czele z prezesem Grzegorzem Kubasą, a okazji 90-lecia, wręczyli sternikom KS Decor Bełk jubileuszowe upominki, ale na tym uprzejmości się skończyły.

Na boisku rywale zza miedzy stoczyli zacięty bój, po którym cieszyli się goście, zapisując na swoje konto czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Dzięki wygranej 4:2 podopieczni Marcina Koczego z dorobkiem 13 punktów w pięciu kolejkach są liderami tabeli. Beniaminek IV ligi został jednak w Bełku poddany trudnemu egzaminowi.

To gospodarze w 14 minucie strzelili bowiem pierwszego gola. Piłka dośrodkowana z rzutu wolnego, wykonanego przez Jasiczka, dotarła w polu karnym na głowę Groborza, który mocnym strzałem z 10 metra nie dał szans Błatoniowi.
Radość z prowadzenia gospodarzy trwała tylko 4 minuty. Po błędzie Raska, który niefrasobliwie zagrał piłkę przed pole karne, nadbiegający Wowra huknął z dystansu w okienko i Witek nie zdążył zareagować. Po zdobyciu efektownej bramki goście poszli za ciosem i w 25 minucie Pieczka wrzucił piłkę z rzut wolnego w pole karne Decoru, a Wowra ubiegł obrońców i strzałem z 6 metra ustalił wynik pierwszej połowy. Próbował go zmienić Rasek, ale po jego strzale z 25 metrów w 43 minucie piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

Co się nie udało przed przerwą powiodło się zespołowi z Bełku po zmianie stron. Olczak w 59 minucie gry sfinalizował bowiem akcję drużyny Jarosława Kupisa i doprowadził do wyrównania. Wynik 2:2 utrzymał się do 70 minuty. Wtedy to po kolejnym dośrodkowaniu Pieczki z rzutu wolnego Tumula główkując przechylił szalę zwycięstwa na stronę Unii, a pieczęć na zwycięstwie postawił Wowra. W 84 minucie 24-letni pomocnik zespołu z Książenic po dośrodkowaniu Pieczki z kolejnego rzutu wolnego skopiował wyczyny Tumuli i skompletował hat-trick, zostając bohaterem meczu, będącego gwoździem programu obchodów jubileuszu 90-lecia futbolu w Bełku.