Raków II zdobywcą Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa

7/03/2020 18:15

W rozegranym w Kościelcu finałowym meczu Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa decydująca bramka padła w doliczonym czasie gry.

Spotkanie zaczęło się od śmielszych ataków Znicza, który w 31 minucie gry wyszedł na prowadzenie. Kamil Bielecki przejął piłkę po prostopadłym podaniu Miłosza Bieleckiego i przelobował bramkarza częstochowian. Wynik 1:0 dla zespołu z Kłobucka utrzymał się do 69 minuty, bo wtedy atakujący po przerwie z impetem zespół Rakowa II doprowadził do wyrównania. Arkadiusz Kasperkiewicz prostopadle zagrał do Briana Nouviera, który mając przed sobą Błażeja Stępnia posłał piłkę obok interweniującego bramkarza Znicza.

O wyniku tego interesującego spotkania, obfitującego w bramkowe sytuacje, efektowne interwencje bramkarzy i strzały w obramowanie bramki oraz ostrą walkę, zadecydowała akcja z pierwszej minuty doliczonego czasu gry. Raków II wykonywał rzut rożny, a przy dośrodkowanej przez Andrija Lukovicia piłce, w podbramkowym zamieszaniu, najszybciej znalazł się Oskar Krzyżak i ustalił wynik.

Prezes Podokręgu Częstochowa Grzegorz Derek wręczył pamiątkowe trofea zarówno pokonanemu jak i zwycięzcy, któremu życzył także powodzenia w rywalizacji na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Ponadto zwycięzcy otrzymali dwa symboliczne vouchery na sprzęt o wartości 2 tysięcy złotych każdy - pierwszy od Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a drugi od firmy AP-Sport, sponsora tytularnego rozgrywek pucharowych w Podokręgu Częstochowa.

RKS Raków II Częstochowa - MLKS Znicz Kłobuck 2:1 (0:1)
0:1 - K. Wojtyra, 31 min
1:1 - Nouvier, 69 min
2:1 - Krzyżak, 90+1 min
Sędziował Jakub Bałachowski. Widzów ok. 300.
RAKÓW II: Trelowski - Bator, Kasperkiewicz, Azemović (46. Luković), Jargosz (70. Uziębło), Lenartowski, Lederman (80. Ślęzak), Piątkowski, Kaczmarek (46. Krzyżak), Oziębała (90+ 1. Skibiński), Nouvier. Trener Tomasz KUŹMA.
ZNICZ: Stępień - Tomczyk (65. Sroka), Korczak, Kasprzyk, Bartoszek, Bielecki (81. Obodecki), Ogłaza, Marchewka, Jaworski, D. Wojtyra (79. Wolski), K. Wojtyra. Trener Tomasz JUSZCZYK.
Żółte kartki: Azemović, Kasperkiewicz, Nouvier, Bator, Ślęzak - Bielecki, K. Wojtyra.