Sparingowy mecz reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13

23/06/2020 12:24

W ramach odmrażania sportu Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13 wróciła na boisko. Podopieczni Damiana Mikołowskiego i Wojciecha Tomasiewicza w ramach konsultacji rozegrali sparingowy mecz, wygrywając 3:1 z zespołem 14-latków APN GKS Tychy.

Od początku spotkania, rozgrywanego na sztucznej trawie bocznego boiska Stadionu Śląskiego, inicjatywę przejęła reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej i nie trzeba było długo czekać na efekt bramkowy. Jakub Kokosiński przymierzył z 14 metra i płaskim strzałem umieścił piłkę w rogu bramki.

Po stracie gola tyszanie zaczęli coraz śmielej atakować. Co prawda Wojciech Świerkot w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Mateuszem Jeleniem, który jednak po strzale Adama Gregorowicza, uderzającego z 16 metra nie zdołał zatrzymać piłki.

Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy, w której sytuacje na zmianę rezultatu miały obydwie drużyny. Z tyszan najlepszą okazję miał nieatakowany przez nikogo Olivier Bednarski, ale z 13 metra strzelił zbyt lekko. Natomiast po drugiej stronie boiska groźnie uderzał Mateusz Janota. Za pierwszym razem jednak Szymon Wadas interweniował efektownie i skutecznie, a za drugim razem bramkarz GKS-u odbił piłkę, do której najszybciej doskoczył Bartłomiej Morawiec i dobitką trafił w poprzeczkę.

Po przerwie (grano 2x40 minut) reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej uszczelniła defensywę i debiutujący w zespole Miłosz Bednarek nie miał okazji się wykazać. Za to w ataku pokazał się Bartłomiej Zieliński, który wbiegł w pole karne i finalizując akcję celnym strzałem zapewnił prowadzenie swojej drużynie. Wynik ustalił Dominik Skiba, który po uderzeniu Bartosz Krieglera najszybciej dobiegł do odbitej przez bramkarza piłki i wykonał skuteczną dobitkę.

- Pierwszy raz zagraliśmy w 11-osobowym składzie – mówi Damian Mikołowicz. – Przechodząc z 9-osobowego systemu obowiązującego w młodzikach do regulaminu, zgodnie z którym grają trampkarze, postanowiliśmy ustawić zespół w systemie 3-5-2. Jesteśmy zadowoleni z tego jak w tym ustawieniu funkcjonowała drużyna, której dowodził kapitan i lider w grze Alex Bród. Bardzo dobrze zaprezentował się też Mateusz Wasilewski. Pozytywnie należy też ocenić debiutantów Milosza Bednarka i Gracjana Sajdaka, który zastąpił w ostatniej chwili Szymona Kawałę.

Reprezentacja Śląskiego ZPN U13 – APN GKS Tychy U14 3:1 (1:1)
1:0 – Kokosński, 3 min
1:1 – Gregorowicz, 18 min
2:1 – Zieliński, 46 min
3:1 – Skiba, 62 min
Sędziował Mirosław Lewandowski.
ŚlZPN: Jeleń (Bednarek) – Zieliński, Kriegler, Szwiec – Tomzik, Skiba, Bród, Bachula, Sokołowski – Kokosiński, Matyśkiewicz oraz Janota, Leszczyk, Morawiec, Sajdak, Swatowski, Wasilewski. Trenerzy Damian MIKOŁOWICZ i Wojciech TOMASIEWICZ.
GKS: Wadas – Blacha, Pieklarz, Rozmus – Pasternak, Majcher, Biegun, Czarny, Gregorowicz – Świerkot, Bednarski oraz Kloc, Malirz, Sojka, Kowalik, Wyka, Psik, Barański, Juzoń. Trener Zygmunt BILIŃSKI.