W ćwierćfinałach PP na szczeblu Śląskiego ZPN gospodarze bez zdobyczy bramkowej

22/07/2020 21:37

Jak na drużynę faworyta przystało IV-ligowa drużyna Szombierek 5:0 pokonała A-klasowy zespół Młodości Rudno i awansowała do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Bytomianie już w pierwszej minucie gry przekonali się, że nie przyjechali na wycieczkę. Oskar Zwiernik przedarł się bowiem w pole karne gości, ale w bardzo dobrej pozycji strzeleckiej posłał piłkę obok słupka. Kolejne minuty należały do Szombierek, ale Paweł Zgoda w bramce gospodarzy spisywał się bardzo dobrze i w pierwszej połowie tylko raz, w 4 minucie, Kamil Moritz, po zagraniu Bartłomieja Gwiaździńskego, w sytuacji sam na sam zdołał ulokować piłkę w siatce miejscowych. W pozostałych sytuacjach golkiper z Rudna był górą, a w 41 minucie po uderzeniu Mateusza Kaisera na drodze piłki stanął słupek.

Młodość sporadycznie, ale groźnie odgryzała się, a najbliżej wyrównania była w pierwszej sekundzie drugiej połowy, bo kapitan Mirosław Nowak strzelił bezpośrednio ze środka boiska i trafił w spojenia słupka z poprzeczką. Jeszcze w 58 minucie Damian Pluta, strzałem z 14 metra zmusił Arkadiusza Latkę do interwencji, a później ataki bytomian były już skuteczne. Worek z bramkami rozwiązał Kaiser, który wypuszczony przez Gwiaździńskiego, wypracował sobie pozycję strzelecką w polu karnym rywali i płaskim strzałem z 14 metra w 62 minucie rozwiązał worek z golami. W 69 minucie autor drugiego gola tym razem wystąpił w roli asystenta, a wycofana piłka dotarła do Tomasza Rybaka, który z 12 metra trafił pod poprzeczkę.

Końcówka należała do Filipa Maziarza, który wszedł na boisko w 68 minucie, a mimo to został "królem polowania". W 76 minucie bowiem po strzale Kaisera, jak na snajpera przystało był idealnie tam gdzie potoczyła się odbita przez bramkarza piłka i strzałem z 5 metra dopełnił formalności. A w 85 minucie po podaniu Tomasza Hołosia w sytuacji sam na sam znalazł lukę między nogami bramkarza i postawił pieczęć na awansie Szombierek. Bliski swojego gola był też Hołoś, ale grający od 82 minuty pomocnik bytomian w 86 minucie, trafił w słupek.

Młodość Rudno - Szombierki Bytom 0:5 (0:1)
0:1 - Moritz 4 min, 0:2 - Kaiser 62 min, 0:3 - Rybak 69 min, 0:4 - Maziarz 75 min, 0:5 - Maziarz, 85 min.
Sędziował Mateusz Piszczelok (Raibórz).
MŁODOŚĆ: Zgoda - D. Klonek (55. K. Klonek), Pawłowski, Sacher, Pawletko (72. Hauke) - Zwiernik, Pluta, Jóźwiak (80. Rakoczy), K. Zaczkowski, S. Zaczkowski - Nowak. Trener Krzysztof KLONEK.
SZOMBIERKI: Latka - Curyło (46. Juraszczyk), Nowara, Balul, Wagner - Cichecki (68. Stefaniak), Kaiser (85. Hołoś), Łebko, Gwiaździński, Moritz (68. Maziarz) - Rybak (76. Pstuś). Trener Janusz KLUGE.
Żółte kartki: Pluta, Pawłowski.

W pozostałych środowych ćwierćfinałach:
Błyskawica Drogomyśl - Spójnia Landek 0:5 (0:3). Bramki: Jaroś 6 min, Skrobol 22 min, Kozioł 37 min, Rutkowski 59 min, Lavruk 90+1 min.
Ruch Kochanowice - Raków II Częstochowa 0:3 (0:0). Bramki: Budnicki 53 min, Brzęczek 79 min, Krzyżak 82 min.

Czwarty ćwierćfinał: ROW 1964 Rybnik - Pniówek Pawłowice zostanie rozegrany w czwartek o 18.00.