W Nakle Śląskim Tunezyjczyk wprowadził radzionkowian do półfinału „Pucharu 100-latków”

15/09/2020 19:01

Bohaterem ćwierćfinałowego spotkania rozgrywek o Puchar 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej Orzeł Nakło Śląskie – Ruch Radzionków okazał się Amine Boudguiga. Strzelając cztery gole w meczu wygranym 6:0 Tunezyjczyk wprowadził Cidry do półfinału.

Pierwsza bramka padła już w niemal błyskawicznie. Nie upłynęło nawet 30 sekund od pierwszego gwizdka sędziego, a Szymon Cichecki zagrał do wychowanka SC Ben Arous, a ten otworzył worek z bramkami. 29-letni napastnik, grający w Ruchu od półtora roku, poszedł za ciosem i w 10 minucie wykorzystał podanie Roberta Wojsyka, a w 19 minucie miał już na swoim koncie hat-tricka, finalizując akcję po wrzutce Łukasza Jaworka.

Przez następnych 70 minut wynik się nie zmienił, ale w ostatnich sekundach goście znowu przypomnieli sobie o skuteczności. Boudguiga wykorzystał podanie Marcina Trzcionki, Kamil Kopeć popisał się efektownym strzałem, a pieczęć na awansie postawił Trzcionka po zagraniu Boudguigi.

Gospodarze na pomeczowym spotkaniu przy gulaszu na pożegnanie z rozgrywkami „Pucharu 100-latków”, w których rozegrali trzy mecze, otrzymali od Prezesa Podokręgu Bytom Tomasza Wyszyńskiego pamiątkowe medale, a goście czekają na wyniki losowania, podczas którego poznają półfinałowego rywala.

Orzeł Nakło Śląskie – Ruch Radzionków 0:6 (0:3)
0:1 – Boudguiga 1 min, 0:2 – Boudguiga 10 min, 0:3 – Boudguiga 19 min 0:4 – Boudguiga 89 min, 0:5 – Kopeć 90 min, 0:6 – Trzcionka 90+2 min.
Sędziował Sławomir Sobiesiak (Bytom).
ORZEŁ: Kosmol – Błaszkiewicz, Krawczyk, Taszek (68. Dylong), Grygny (77. Potysz) – Milota, Orlik (59. Szolc), Bremer, Sosinka (57. Ryś) – Bobryk, Michna. Trener Tomasz WAC.
Ruch: Stambuła – Jaworek, Banaś (46. Wnuk), Pietryga, Ćwielong, Pietrycha, Gwiaździński (46. Wnuk), Trzcionka, Cichecki, Boudguiga, Wojsyk (46. Kopeć). Trener Marcin DZIEWULSKI.