Strzeleckie fajerwerki uświetniły awans GKS-u Tychy do Centralnej Ligi Juniorów U17

22/11/2020 15:30

W rewanżowym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U17 padło aż 7 goli. Juniorzy młodsi GKS-u Tychy po zwycięstwie u siebie 2:0 na wyjeździe wygrali z FC Academy Wrocław 4:3 i wiosną grać będą w elicie.

Strzeleckie popisy rozpoczął Żelazowski, który w 17 minucie, po faulu na Orlińskim skutecznie wykonał rzut karny. Wynik 1:0 dla podopiecznych Przemysława Pitrego utrzymał się do 51 minuty, bo wtedy po zagraniu Orlińskiego odbita przez bramkarza gospodarzy piłka znalazła się pod nogami Dzięgielewskiego, który podwyższył prowadzenie tyszan.

Ostatnie pół godziny gry stanowiło piłkarską gratkę dla obserwatorów. W 60 minucie wrocławianie strzelili kontaktowego gola, na którego błyskawicznie – w 65 minucie – odpowiedział Pawlusiński, finalizując akcję uderzeniem z 13 metra. Ambitni gospodarze udowodnili, że nieprzypadkowo dotarli do baraży i strzelając gole w 69 minucie po akcji oraz w 72 minucie po rzucie rożnym doprowadzili do wyrównania.

Ostatnie słowo, czytaj bramka, należało jednak do tyszan, bo w 80 minucie, po akcji Grzyba celnie strzelił Orliński i jak na kapitana przystało postawił pieczęć na historycznym awansie.

FC Wrocław Academy – GKS Tychy 3:4 (0:1)
Bramki dla GKS-u: Żelazowski 17 min (karny), Dzięgielewski 51 min, Pawlusiński 65 min, Orliński 80 min.
GKS: Sip – Pudlik, Fortuna, Waszek, Kuźmiński – Sobieraj (46. Grzyb), Pawlusiński (88. Cichowski), Ploch (90. Trzop), Orlicki (85. Żelazo), Dzięgielewski (90. Rogala) – Żelazowski (70. Krzos). Trener Przemysław PITRY.