Rezerwy Rekordu rozgromiły Sośnicę II podczas otwarcia gliwickiej hali po remoncie

8/02/2021 12:14

II Liga Futsalu wznowiła rozgrywki. Zgodnie z przywidywaniami w pierwszej tegorocznej serii gier, druga drużyna Rekordu wygrała w świeżo wyremontowanej hali w Gliwicach przy ulicy Sikorskiego, z rezerwami miejscowej Sośnicy aż 9:0.

Drużyna, składająca się w głównej mierze z zawodników przygotowujących się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 19, zdominowała równie młodą drużynę Sośnicy przede wszystkim na poziomie taktycznym. Bielszczanie wykorzystywali schematy oraz automatyzmy wypracowane w trakcie wieloletniej gry ze sobą, czego dowodem była pierwsza bramka. W 3 minucie po zgraniu piłki od pivota, worek z bramkami rozwiązał Bartłomiej Twarkowski.

Mimo wielu sytuacji po obu stronach, dopiero w 16 minucie spotkania, jako kolejny na listę strzelców wpisał się kapitan bielskiej drużyny. Michał Groń, po otrzymaniu piłki z narożnika pola gry, zza pola karnego oddał dość zaskakujący strzał w krótki róg i ustalił wynik pierwszej połowy.

Choć przebieg gry do przerwy nie wskazywał na wysoki wynik, jednak po przerwie zaowocowało doświadczenie gości. Pierwsze pięć minut drugiej połowy to istny festiwal strzelecki, zakończony trzema bramki kolejno Błażeja Ligockiego i Macieja Marka oraz Dominika Święcha, który interweniując niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.

Prowadzący 5:0 bielszczanie poszli za ciosem i kolejne trafienia zadali: dwukrotnie Maciej Marek, Mateusz Kosowski oraz Zachariasz Mucha. Wyglądały one w bardzo podobny sposób, bowiem wykorzystywali oni kontry oraz błędy zawodników gospodarzy. Na słowa uznania zasługuje również Kacper Burzej. Dzięki jego bardzo dobrej dyspozycji, gracze Rekordu mogli pochwalić się czystym kontem.

Ze względu na przełożone mecze, dwójka Rekordu w przeciągu dwóch tygodni rozegra aż sześć spotkań. Sośnica natomiast ma do rozegrania jeszcze 3 mecze, w których z pewnością pokusi się o pierwsze ligowe punkty.

Sośnica II Gliwice – Rekord II Bielsko-Biała (0:2) 0:9
Bramki: Marek 3, Twarkowski, Mucha, Kosowski, Ligocki, Groń oraz Święch-samobójcza.
REKORD II: Burzej – Groń, Mucha, Bujok, Marek, Szczurek, Krzempek, Ligocki, Kosowski, Dudajek, Twarkowski. Trener Andrea Bucciol.
SOŚNICA: Mateja, Choroś – D. Rakowiecki, Święch, Sobek, Pankowski, Leński, Kowalczyk, Panas, Sowula, A. Rakowiecki, Mryka. Trener Dawid Górski

Pozostałe wyniki  8. kolejki  II ligi PLF śląsko-opolskiej: FC 2016 Siemianowice Śląskie - MTS Knurów 9:6, FC Pyskowice – Bongo Krapkowice 2:4.