9-latkowie z SMS-u Ruda Śląska mistrzami Śląskiej Młodzieżowej Ligi Futsalu

20/02/2021 13:13

Turniej Finałowy w kategorii F1 Żak zakończył rozgrywki Śląskiej Młodzieżowej Ligi Futsalu w sezonie 2020/2021. Na parkiecie hali w Rudzie Śląskiej, w rywalizacji zawodników urodzonych w 20212 roku najlepsza okazała się drużyna SMS-u Ruda Śląska, pokonując w finale 7:1 zespół BTS-u Rekord.

Po drodze do finału obydwie drużyny przekonująco pokonały swoich półfinałowych rywali. Bielszczanie 4:0 wygrali z SR-S Gwiazda Ruda Śląska, a uczniowie rudzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego 6:2 zwyciężyli SWSM Promotor Zabrze.

Zacięta walka toczyła się za to w meczu o 3 miejsce, w którym Igor Stroka strzelił pierwszego gola, zapewniając Promotorowi wyrównanie, ale Dawid Klecki wyrównał i pierwsza połowa (grano 2x10 minut) zakończyła się wynikiem 1:1. Po przerwie znowu Dawid Klecki zaprezentował swój strzelecki instynkt i na 8 minut przed końcem spotkania strzałem w długi róg przechylił szalę zwycięstwa na stronę Gwiazdy, a Adrian Dyrda na 3 minuty przed końcem meczu postawił pieczęć na wywalczeniu przez rudzian miejsca na najniższym stopniu podium.

W finale natomiast Daniel Lenart strzałem z dystansu już w 39 sekundzie gry zapewnił prowadzenie gospodarzom turnieju. Szybko zdobyta bramka uskrzydliła rudzian, którzy w 5 minucie w odstępie 22 sekund strzelili dwa gole, bo najpierw Kamil Panewski, a następnie Denis Janeczek znaleźli sposób na bramkarza bielszczan, ustalając wynik pierwszej połowy na 3:0. Po przerwie rudzianie nadal atakowali i w 85 sekundzie po wznowieniu gry Dawid Mosler rozpoczął kanonadę. W ciągu minuty jego śladem poszli Kamil Panewski i Stanisław Kanclerz, który także w 14 minucie wpisał się na listę strzelców i na tablicy wyników pojawił się rezultat 7:0. Ambitnie grający bielszczanie nie spuścili jednak głowy i w 18 minucie Igor Paduch, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem strzelił honorowego gola i zakończył finałowe zmagania.

Puchar za mistrzostwo kapitanowi SMS-u Ruda Śląska wręczyli Członek Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Morkis, który wraz z Przewodniczącym Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Śląskiego ZPN Arkadiuszem Grzywaczewskim udekorował także pamiątkowymi medalami wszystkich uczestników turnieju, a dyplomami i piłkami najlepszych zawodników poszczególnych drużyn. W ten sposób rozgrywki Śląskiej Młodzieżowej Ligi Futsalu w sezonie 2020/2021 dobiegł końca.

A oto wyniki:
Półfinały: SMS Ruda Śląska – SWSM Promotor Zabrze 6:2 (4:0) i BTS Rekord – SR-S Gwiazda Ruda Śląska 4:0 (1:0). Mecz o 3 miejsce: Gwiazda – Promotor 3:1 (1:1). Finał: SMS Ruda Śląska – Rekord 7:1 (3:0).

SMS RUDA ŚLĄSKA: Dawid Danch, Jan Golec, Daniel Lenart, Kamil Panewski, Kamil Schmidt, Wojciech Hadamik, Denis Janeczek, Stanisław Kanclerz, Dawid Mosler, Mikołaj Spyra, Maksymilian Urbański. Trener Łukasz Kowalczyk.
REKORD: Filip Kowalski, Nikodem Jurasz, Igor Paduch, Kacper Olszyna, Jan Toruński, Igor Żydek, Michał Droń, Jakub Staroń, Oliwier Kowalski, Jakub Gojny, Wojciech Kajstura, Aleksander Strzelczyk, Filip Kuźnik, Sebastian Kuś. Trener Daniel Kubaczka.
GWIAZDA: Jakub Kurpas, Gustaw Winkler, Dominik Markiewicz, Adrian Dyrda, Kacper Studnik, Dominik Jachna, Marcel Jaskóła, Dawid Klecki, Maksymilan Król, Aleksander Warda. Trener Dawid Cieślok.
PROMOTOR: Aleksy Jurczysta, Nadia Jarzębowska, Nikodem Klos, Nikodem Piechowski, Igor Stroka, Jakub Owczarek, Hubert Śmiałek, Filip Jesionkowski, Tymoteusz Jarzębowski. Trener Daniel Czupała.
Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych drużynach zostali wybrani: Kamil Panewski z SMS Ruda Śląska, Kacper Olszyna z Rekordu, Gustaw Winkler z Gwiazdy i Nikodem Klos z Promotora.