Śląski ZPN

Konwent Prezesów Podokręgów ustalił najważniejsze daty dla wiosennych rozgrywek amatorów

15/04/2021 17:08

Na posiedzeniu Konwentu Prezesów Podokręgów po konstruktywnej decyzji ustalono, że rozgrywki amatorskie od okręgówki do klasy C zostaną wznowione 24 kwietnia i powinny zostać zakończone do 11 lipca.


W spotkaniu, które prowadził Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula uczestniczyli Prezesi Podokręgów: Częstochowa – Artur Szymczyk, Zabrze – Jarosław Bryś, Bytom – Tomasz Wyszyński, Katowice – Stefan Mleczko, Rybnik – Andrzej Paulus, Skoczów – Bogusław Walica, Sosnowiec – Józef Grząba, Tychy – Piotr Swoboda i Żywiec – Dariusz Mrowiec oraz online Bielsko-Biała – Marek Kubica, Lubliniec – Krzysztof Olczyk i Racibórz – Stefan Ekiert.

Na podstawie informacji Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego Tomasz Wyszyński zgłosił wniosek, żeby najpierw zaplanować ramowe daty rundy wiosennej. Ustalono, że rozpocznie się ona 24 kwietnia i powinna się zakończyć 11 lipca. Zaznaczono również, że w terminarzu, których opracowaniem zajmują się Komisje Rozgrywek Podokręgów, należy uwzględnić daty świąt: 1 i 3 maja oraz 3 czerwca, żeby zminimalizować konieczność gry w dni powszednie.

Wskazano także terminy rozpoczęcia rozgrywek młodzieżowych na 24 kwietnia oraz IV ligi kobiet na 1 maja. Nie zapomniano, że I Liga Wojewódzka B1 Junior oraz I Liga Wojewódzka C2 Trampkarz musi się zakończyć barażami o awans do Centralnej Ligi Juniorów.

Ustalono również, że rozgrywki w kategoriach U9, U10 i U11, stanowiące eliminacje do finału turnieju Silesia Cup o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego mają się zakończyć do 20 czerwca, a najlepsze drużyny z Podokręgów zmierzą się na Stadionie Śląskim w dniach od 24 do 26 czerwca.

Ponadto Stefan Mleczko zaproponował, żeby w wiosennych rozgrywkach młodzieżowych przyjąć możliwość ostatecznego klasyfikowania drużyn po rozegraniu jednej rundy, a także poinformował, że Memoriał Jerzy Wyrobka, będący turniejem selekcyjnym Kadr Podokręgów w kategorii U12 został zaplanowany na 3 maja i będzie rozegrany w Chorzowie na boisku Kresy.

Wszystkie te ustalenia posłużą jako podstawa do Uchwały, którą Komisja do spraw Nagłych Śląskiego Związku Piłki Nożnej podejmie po ukazaniu się rozporządzenia Rady Ministrów zaznaczając jednocześnie, że współzawodnictwo sportowe ma się odbywać zgodnie z prawem, bez udziału publiczności i w obowiązującym reżimie sanitarnym.