Rezerwy Górnika Zabrze w półfinale mimo pecha Wingralka

19/05/2021 21:06

Radość z awansu do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej w drużynie Górnika II Zabrze przyćmiła kontuzja Krzysztofa Wingralka.

Obrońca gości już w 5 minucie meczu z Unią Dąbrowa Górnicza musiał opuścić boisko z urazem głowy i został odwieziony karetką do szpitala. Po takim początku podopieczni Marcina Prasoła długo nie mogli się otrząsnąć i dopiero po stracie bramki odzyskali wigor. Gol w 49 minucie dla gospodarzy był dziełem Radosława Syguły, który wycofaną przez Józefa Misztala piłkę z 16 metra posłał w okienko. W 61 minucie wyrównał Krzysztof Kiklaisz wykorzystując wywalczony przez siebie rzut karny. W 70 minucie Bartłomiej Korbecki wykazał się szybką reakcją i po interwencji Aleksandra Webera, który wybiegł z bramki i główkując wybił piłkę na 30 metr, lobem przechylił szalę zwycięstwa na stronę zabrzan.

Wynik powinien ustalić w 81 minucie Jan Flak, który wykonywał rzut karny, podyktowany za zagranie przez Łukasza Kowalczyka piłkę ręką na linii bramkowej. 19-latek nie wykorzystał jednak jedenastki, ale co się odwlecze... W 83 minucie Kamil Lukoszek sfinalizował szybką akcję swojej drużyny i zszedł z boiska, ustępując miejsca zmiennikowi w poczuciu dobrze wykonanego obowiązku.

Unia Dąbrowa Górnicza – Górnik II Zabrze 1:3 (0:0)
1:0 – Syguła 49 min, 1:1 – Kiklaisz 61 min-karny, 1:2 – Korbecki 70 min, 1:3 – Lukoszek 83 min.
Sędziował Sławomir Smaczny (Bytom).
UNIA: Weber – Koziński, Krzykowski, Misztal, Syguła, Jędrzejczyk, Michalski (61. Stefański), Lipiec (81. Szczepanik), Kowalczyk, Bąk (83. Maślanka), Warzycki (23. Cichy). Trener Dariusz Klacza.
GÓRNIK II: Ćwik – Szymański, Wingralek (5. Całka), Flak, Kiklaisz (79. Koc), Lukoszek (84. Martuszewski), Baranowicz, Kulanek, Zielonka (46. Korbecki), Hrosu (63. Lubaski), Dziedzic (84. Skiba). Trener Marcin Prasoł.
Żółte kartki: Krzykowski, Cichy, Bąk – Kulanek, Dziedzic, Całka, Lukoszek. Czerwona kartka; Kowalczyk (81 min, za zagranie ręką).