Śląski ZPN

Delegaci Śląskiego Związku Piłki Nożnej na Walne Zgromadzenie PZPN

21/05/2021 19:12

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Delegatów Śląskiego Związku Piłki Nożnej podjęto Uchwałę o wyborze Delegatów i Zastępców Delegatów na Walne Zgromadzenie PZPN.


Obrady na stadionie Górnika Zabrze rozpoczęły się uroczyście od wręczenia przez Prezesa Henryka Kulę Medali za Zasługi dla Rozwoju Piłki Nożnej – Złotego Bogusławowi Walicy oraz Srebrnego Jerzemu Sodzawicznemu. Następnie dokonano wyboru Przewodniczącego Zebrania, którym jednogłośnie został Gerard Przybyła oraz Wiceprzewodniczącego Bogusława Walicy i sekretarzy Marka Demki i Arkadiusza Grzywaczewskiego.

Po zatwierdzeniu porządku i regulaminu obrad przystąpiono do wyboru Komisji Mandatowej w składzie Tomasz Szczerba, Tadeusz Bizoń i Andrzej Wojtanowicz oraz Komisji Skrutacyjnej w składzie Stefan Mleczko, Janusz Majda i Artur Maligłówka. Wszystkie głosowania kończyły się Przewodniczący Komisji Mandatowej Tomasz Szczerba w swoim wystąpieniu stwierdził, że na 110 delegatów uprawnionych do głosowania na sal obrad znajduje się 90 delegatów co oznacza, że zebranie jest prawomocne.

Najistotniejszym punktem programu było podjęcie Uchwały o wyborze Delegatów i Zastępców na Walne Zgromadzenie PZPN spośród kandydatów wskazanych w Uchwale nr 3/2020 Walnego Zebrania Delegatów Śląskiego Związku Piłki Nożnej z 5 sierpnia 2020 roku. Po stwierdzeniu, że Henryk Kula, Jarosław Bryś, Józef Grząba, Bogusław Walica i Andrzej Paulus zgłoszeni jako kandydaci oraz że Krzysztof Olczyk, Dariusz Mrowiec, Piotr Swoboda, Artur Szymczyk i Tomasz Wyszyński zgłoszeni jako zastępcy delegatów są na sali i podtrzymują swoje kandydatury zarządzono głosowanie.

Po podliczeniu głosów Przewodniczący Komisji Skrutacyjnej Stefan Mleczko odczytał projekt uchwały, stwierdzając, że w głosowaniu, w którym wzięło udział 90 uprawnionych delegatów oddano 89 głosów ważnych, zatwierdzających wyżej wymienionych kandydatów i zastępców kandydatów.

Na zakończenie obrad Prezes Henryk Kula podziękował Przewodniczącemu Zebrania, Sekretarzom i Komisjom za sprawne przeprowadzenie obrad oraz na ręce Dyrektor Biura Małgorzaty Sędzimir-Pszowskiej złożył podziękowania dla pracowników Śląskiego Związku Piłki Nożnej za wzorowo - mimo tej trudnej sytuacji epidemicznej - przygotowane spotkanie. Jednocześnie wyraził przekonanie, że na wyborach w Warszawie delegaci ze Śląska wybiorą takiego nowego Prezesa PZPN, dla którego prezes klubu C klasy i ekstraklasy będzie tak samo ważny, a jednocześnie tak poprowadzi polską piłkę, że polska drużyna będzie grała w Lidze Mistrzów.

Zdjęcia z zebrania można oglądać TUTAJ.

- Mamy trudny okres, bo jest pandemia, a śląska piłka ma sukcesy – podkreślił Henryk Kula. - Chcę pogratulować Prezesowi Rakowa Wojciechowi Cyganowi zdobycia Pucharu Polski i wicemistrzostwa Polski oraz życzyć zdobycia Superpucharu. Mamy dwa awanse w piłce nożnej kobiet, bo Rekord Bielsko-Biała świętuje wejście do ekstraklasy, a Skra Częstochowa do I ligi, natomiast Czarne Sosnowiec są krok od powrotu po 21 latach na mistrzowski tron i zdobycia 13 tytułu mistrza Polski, bo wystarczy im remis w najbliższym meczu, a mają jeszcze przed sobą finał Pucharu Polski. Do tego dodajmy passę osiągnięć futsalowych, przy których gratulacje najpierw złożę Prezesowi Rekordu Januszowi Szymurze za piąty z rzędu tytuł mistrza Polski seniorów, ale także złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategoriach U13, U15 i U17 oraz brązowy w kategorii U19, w której mistrzem została Gwiazda Ruda Śląska. Ponadto wśród dziewcząt srebrne medale zdobyły drużyny SWD Wodzisław Śląski w kategorii U18 oraz GKS Katowice w kategoriach U16 i U14, a chłopcy z Piasta Gliwice byli wicemistrzami w kategorii U13, w której GLKS Wilkowice sięgnął po brąz, tak samo jak Marex w U17. Dodajmy do tego jeszcze, że Piast w ekstraklasie walczy o wicemistrzostwo to będziemy mieli obraz tego jak futsal na Śląsku się rozwija, a fundamentem tego rozwoju jest to, że tylko u nas mamy regularne rozgrywki U9, U10, U11 i U12 o mistrzostwo Śląska w futsalu.

Henryk Kula poruszył także ważne kwestie: szkolenia i rozgrywek oraz mówił o działaniach Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a także planach i celach, a korzystając z wizyty Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik bukietem róż podziękował za gościnę na zabrzańskich obiektach i współpracę.