Puchar Śląska w Futsalu dla drużyny Piasta Gliwice

4/09/2021 21:28

W rozegranym w Rudzie Śląskiej turnieju o Puchar Śląska w Futsalu najlepsza okazała się drużyna Piasta Gliwice.

Trener Orlando Duarte poprowadził swój zespół do kompletu zwycięstw. Ekipa, która w poprzednim sezonie zajęła trzecie miejsce w FutsalEkstraklasie, w fazie grupowej wygrała 3:1 z Sośnicą Gliwice i 5:0 z GKS Futsal Tychy, a w finale pokonała FC 2016 Silesiabox Siemianowice Śląskie 4:0. Wprawdzie siemianowiczanie, którzy po drodze do finału pokonali 2:0 GKS Futsal Nowiny i 8:1 Gwiazdę Ruda Śląska długo stawiali zacięty opór gliwiczanom. Jednak ci najpierw zbudowali dwubramkową przewagę, a gdy rywale zaczęli grać z lotnym bramkarzem, to w przedostatniej minucie gry strzałami ze swojej połowy do pustej bramki postawili pieczęć na zwycięstwie 4:0.

Mecz o pierwsze miejsce zaczął się wprawdzie od ostrych ataków Piasta, ale Rodrigo Dasaiev w 1 minucie trafił w słupek. Lepiej rozegrał rzut wolny, po którym w 72 sekundzie spotkania Dominik Śmiałkowski otworzył listę strzelców. Na kolejne trafienie – w 8 minucie Dasaiev znowu ostemplował obramowanie bramki siemianowiczan – trzeba było czekać do 88 sekundy drugiej połowy (grano 2x10 minut). Wtedy to po koronkowej akcji Mateusz Mrowiec strzałem do pustej bramki sfinalizował akcję rozegraną ze Śmiałkowskim i Dasaievem. Na ryzyko gry z lotnym bramkarzem zespół FC 2016 Silesiabox zdecydował się na 4 minuty przed końcem meczu, ale ryzyko Łukaszowi Jagielle i jego podopiecznym się nie opłaciło. Katem okazał się Marek Bugański. 91 sekund przed końcem meczu pierwszy raz trafił do opuszczonej przez bramkarza „świątyni”, a 16 sekund później zrobił drugi raz to samo i ustalił wynik.

Zdjęcia z meczu finałowego można oglądać TUTAJ.

Piast Gliwice Futsal – FC 2016 Silesiabox Siemianowice Śląskie 4:0 (1:0)
1:0 – Śmiałkowski (1:12), 2:0 – Mrowiec (11:28), 3:0 – Bugański (18:29), 4:0 – Bugański (18:45).
Sędziowali: Henryk Bąk i Piotr Koloczek oraz Dawid Konieczny.
PIAST: Widuch (Celso, Janiszewski); Mrowiec, Cadini, Dasaiev, Śmiałkowski – Bugański, Wilk, Szadurski, Pegacha. Czech, Mazur, Lele Pinto. Trener Orlando Duarte.
FC 2016: Puzio; Wojtas, Cuber, Bielanik, Drzyzga – Pękala, Kmiecik, Kozłowski, Jagiełło; Kravets. Węgrzyn, Szupek, Krzywoń, Rudziński, Płaczek. Trener Łukasz Jagiełło.
Żółte kartki: Duarte, Dasaiev, Celso – Bielanik, Jagiełło.

O 3 miejsce: GKS Tychy Futsal – GKS Nowiny Futsal 3:1. O 5 miejsce: Gwiazda Ruda Śląska – Sośnica Gliwice 5:0.

Wyniki fazy grupowej: GKS Nowiny Futsal – Gwiazda Ruda Śląska 3:1, FC 2016 Silesiabox Siemianowice Śląskie – GKS Nowiny Futsal 2:0, FC 2016 Silesiabox – Gwiazda 8:1 oraz GKS Tychy Futsal – Sośnica Gliwice 6:4, Piast Gliwice Futsal – Sośnica 3:1, Piast – GKS Tychy Futsal 5:0.

Najlepszym bramkarzem wybrany został Michał Widuch. Najlepszym zawodnikiem okrzyknięto Marcina Taler (GKS Nowiny Futsal), a tytuł króla strzelców zdobył Dawid Banaszczyk (GKS Tychy Futsal).