Śląski ZPN

Integracyjne spotkanie prezesów klubów Podokręgu Katowice z Henrykiem Kulą

14/09/2021 21:55

Prezesi klubów działających w Podokręgu Katowice gościli Henryka Kulę w ramach trwającego cyklu spotkań integracyjnych.


Spotkanie z Prezesem Śląskiego Związku Piłki Nożnej, będącym od niespełna miesiąca Wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, miało miejsce w sali okolicznościowej świętochłowickiej restauracji Prowent. Tu Prezes Podokręgu Katowice Stefan Mleczko w imieniu wszystkich zebranych nie tylko pogratulował Henrykowi Kuli wyboru, ale także przekazał upominek i do życzeń spełnienia marzeń, z którymi startował do wyborów dodał „dekalog” spraw do rozwiązania w celu ułatwienia działalności klubów.

- Tradycją takich spotkań jest to, że rozmawiamy w małych grupach, nawet w cztery oczy – powiedział Henryk Kula. - Są to rozmowy nieformalne, ale dla mnie bardzo istotne, bo chcę dyskutować o przyszłości śląskiej piłki, w małych klubach, które są bardzo ważne. Łączy nas piłka i możemy rozmawiać szczerze o tej robocie, którą mamy na Śląsku do zrobienia. Dziękuję wam za to co już zrobiliście i co robicie, bo dzięki temu śląska piłka była i jest najlepsza w Polsce, a mam taką nadzieję, że nadal będzie najlepsza, właśnie dlatego, że są tacy działacze jak wy.  

W spotkaniu uczestniczyli także Prezes Honorowy Śląskiego Związku Piłki Nożnej Rudolf Bugdoł oraz przedstawiciele władz samorządowych Świętochłowic z Prezydentem Danielem Begerem na czele, który także pogratulował Henrykowi Kuli wyboru na Wiceprezesa PZPN-u.

- Bardzo się cieszę, że mamy się okazję spotkać - zaznaczył Daniel Beger. - Panie Prezesie. Moje gratulacje. Wielka robota do zrobienia dla tych wszystkich klubów i działaczy. Za to będę trzymał kciuki i zapewniam, że Świętochłowice mają drzwi otwarte dla małego i wielkiego sportu więc zachęcam do współpracy.

Nie zabrakło też miejsca i czasu na sprawy bieżące.

- Mamy w tej chwili 57 klubów i 297 drużyn zgłoszonych do rozgrywek w piłce nożnej mężczyzn i chłopców – podkreślił Stefan Mleczko. - Od zespołu I-ligowego GKS-u Katowice i II-ligowego Ruchu po drużyny skrzatów dla których pierwszy raz w historii organizujemy systematyczne rozgrywki. Zaczynamy z końcem września turniejami. Mamy 21 klubów, które tylko szkolą młodzież, ale nie zapominamy też o tych, którzy już nie biegają po boiskach, bo chcemy zorganizować dla tych najbardziej doświadczonych działaczy, piłkarzy i sędziów Klub Seniora, którego powstaniem zajmować się będzie grupa organizatorska Ernest Wencel, Jan Rudnow i Jan Krupa. Mamy też drużyny futsalowe na czele z grającym w ekstraklasie Cleareksem oraz kobiece Jaskółki Chorzów i Tygryski Świętochłowice.

W trakcie kuluarowych rozmów była również okazja do podziękowania za wieloletnią działalność w Slavii Ruda Śląska Dariuszowi Dobiechowi, którzy złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa klubu. Ponadto Stefan Mleczko przedstawił plany na najbliższe miesiące na czele z: galą w Świętochłowicach, kursami sędziowskimi, uruchomieniem fundacji i kalendarzem na 55-lecie. Przypomniał także o obowiązku zabezpieczenia opieki medycznej na meczach i oddał głos Grzegorzowi Morkisowi, który przedstawił podstawy oferty ubezpieczeniowej. A podsumowaniem spotkania było pamiątkowe zdjęcie.

Zdjęcia ze spotkania można oglądać TUTAJ.