Maximilian Gargano strzelił honorowego gola

13/10/2021 18:11

Choć mecz reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej w ramach eliminacji grupowych Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U13 z rówieśnikami z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej rozpoczął się pod dyktando podopiecznych Damiana Mikołowicza i Wojciecha Tomasiewicza to jednak zakończył się ich porażką 1:4.

Nasz zespół rozpoczął spotkanie na sztucznej murawie bocznego boiska Stadionu Śląskiego bardzo bojowo. Już w 4 minucie gry Krystian Siedlaczek znalazł się w dogodnej sytuacji, ale nie zdołał pokonać bramkarza, który także w 6 minucie intuicyjną interwencją zatrzymał strzał z 3 metrów Borysa Czecha oraz chwilę później popisał się skuteczną paradą po uderzeniu Bartłomieja Miąski w krótki róg.

Te niewykorzystane okazje zemściły się w 15 minucie, bo goście po przejęciu piłki rozegrali szybką akcję prawym skrzydłem, a dograna piłka trafiła pod nogi zamykającego akcję lewoskrzydłowego i płaski strzał w długi róg zapewnił rywalom prowadzenie.

Próbujący wyrównać reprezentanci Śląskiego ZPN stworzyli kilka kolejnych groźnych akcji, ale Borys Czech w 21 minucie ostemplował poprzeczkę, a w 25 minucie Igor Nolewajka nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. I te niewykorzystane okazje także się zemściły, bo w 27 minucie – na oko niegroźnie wyglądający strzał z dystansu – zaskoczył Kacpra Szkutę i w ten sposób wynik pierwszej połowy (grano 2x40 minut) został ustalony.

Po przerwie, choć w 49 minucie po strzale Dominika Liberdy z dystansu i interwencji bramkarza przyjezdnych od straty gola uratowała poprzeczka, to przewaga należała już zdecydowanie do zespołu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Udokumentowana została dwoma główkami po rzutach rożnych – najpierw w 63 minucie, a następnie w 70 minucie.

Dopiero w 71 minucie ataki drużyny Śląskiego Związku Piłki Nożnej przyniosły dobry skutek, a konkretnie Maximilian Gargano atakując bramkarza, próbującego rozpocząć akcję rywali, odebrał piłkę, minął jeszcze wykonującego ratowniczy wślizg stopera i strzałem z bliska do pustej bramki ustalił wynik spotkania.

Śląski Związek Piłki Nożnej U13 – Małopolski Związek Piłki Nożnej U13 1:4 (0:2)
Bramka dla Śląskiego ZPN: Gargano.
ŚlZPN: Szkuta (41. Czeremski) – Miąsko, Smuda, Pilarski, Liberda – Czech, Wiesner, Siedlaczek – Nolewajka oraz Dyrszka, Nowak, Jaschlik, Radomski, Polarz, Gargano, Kasperczyk, Rasiak. Trener Damian Mikołowicz.