Mistrzowska jesień – Raków II Częstochowa

13/12/2021 10:51

Runda jesienna za nami, a czas zimowych urlopów to najlepszy moment do pogratulowania mistrzom półmetka. Zaczynamy od Rakowa II Częstochowa.

Zespół, który w poprzednim sezonie do końca walczył o awans do III ligi i przegrał barażową batalię z Odrą Wodzisław, ponownie nadawał ton rywalizacji w rozgrywkach Zina IV liga – Grupa I.

Początek był jednak trudny, bo po pierwszej kolejce częstochowianie z trudem, po szybkiej stracie dwóch bramek, wygrali 3:2 z Szombierkami, a w drugim spotkaniu przegrali 0:1 z Gwarkiem Ornontowice.

Od trzeciego meczu zaczęła się jednak znakomita passa podopiecznych Tomasza Kuźmy, którzy wygraną 1:0 z Rozwojem Katowice, po golu Łukasza Mazurka z 36 minuty, ruszyli z kopyta po 13 zwycięstw z rzędu. Cztery pierwsze z tej serii, wygrane bez straty gola, wywindowały rezerwy wicemistrza Polski do IV-ligowej czołówki, a po nich przyszły wysokie zwycięstwa – tak jak 10:2 z Podlesianką czy 5:0 z Unią Dąbrowa Górnicza.

Kluczowym dla układu sił na szczycie tabeli okazał się wyjazdowy mecz w 11 kolejce z liderującym Ruchem Radzionków. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i czerwonymi kartkami dla Przemysława Oziębały oraz Tomasza Harmaty. Po przerwie w boju dziesięciu na dziesięciu lepsi okazali się częstochowianie, a gole najlepszego strzelca drużyny Łukasza Mazurka i Jakuba Apolinarskiego pozwoliły gościom wyjść na prowadzenie 2:0. Odpowiedź Rafała Kulińskiego sprawiła wprawdzie, że emocje były do ostatniego gwizdka, ale rezultat nie uległ już zmianie.

To spotkanie dodało energii drużynie Rakowa II o czym świadczy bilans bramkowy na finiszu rundy jesiennej. W czterech ostatnich wygranych spotkaniach w 2021 roku częstochowianie strzelili bowiem 15 goli, a stracili jednego. Jesienną kanonadę, w wygranym 3:0 wyjazdowym meczu z MKS-em Myszków zakończył Mateusz Niedziałkowski, pieczętując pozycję wicelidera strzelców zespołu.

W sumie, w 15 występach Raków II zgromadził 42 punkty za 14 zwycięstw i z bilansem bramkowym 57:9 zarówno pod względem zdobytych jak i straconych goli jest najlepszy w tabeli, w której wicelider Ruch Radzionków traci do lidera 5 punktów, a trzeci w tabeli MKS Myszków ma 12 oczek mniej. Nic więc dziwnego, że na zimowe urlopy częstochowianie udali się bardzo zadowoleni.