- Ja się ogromnie cieszę z podpisania tego porozumienia i nawiązania współpracy ze Śląskim Związkiem Piłki Nożnej a najważniejsze, że są chęci do wzajemnych działań. Pole do współpracy jest ogromne i do wspólnego czynienia dobrych rzeczy. Świat piłki nożnej jest nam bardzo bliski od wielu lat. W Stowarzyszeniu od zawsze grały w piłkę, do tej pory prowadzimy zresztą stałe zajęcia do których angażowaliśmy wielokrotnie kluby, działaczy i piłkarzy. Piłka nożna jest bardzo dostępnym sportem i tanim, a to też jest bardzo ważne, że nie ma tej bariery finansowej. Cieszę się na wspólne przedsięwzięcie, cieszę się z tego co już teraz będzie się działo. Dziękuję bardzo za przekazanie laptopów dla dzieciaków, które w czasie zdalnej nauki mają bardzo duży problem. Pomagamy dzieciom z trudnych rodzin, z biednych środowisk poprzemysłowych. Tutaj bardzo często te warunki mieszkaniowe są bardzo słabe. Dzieci nie mają swoich pokoi, nie mają sprzętu. Bardzo często łączą się na komórce z nauczycielem. Jedne się łączą a inne się nie łączą. Zatem ten komputer, jeżeli dziecko może swój włączyć i z niego skorzystać, to jest bardzo dużym ułatwieniem. Także bardzo się cieszymy, bo jest to już taki krok do tego, żeby dzieci mogły na tych lekcjach być i się uczyć- powiedziała po podpisaniu porozumienia o współpracy Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów Monika Bajka.
- Bardzo się cieszę, że rozpoczynamy współpracę ze Stowarzyszeniem Dom Aniołów Stróżów. Pomoc dzieciom daje nam mnóstwo satysfakcji. Zawsze powtarzam, że kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Nasze wspólne działania zaczynamy od przekazania laptopów, które umożliwią dzieciom zdalną naukę. Ale mamy także sporo pomysłów na wsparcie poprzez działania sportowe - powiedział po podpisaniu porozumienia Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula.
Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów na Śląsku i w Zagłębiu prowadzi nieodpłatnie 8 świetlic, terapeutycznych klubów malucha i klubów rozwoju dzieci i młodzieży, a także programy uliczne i poradnię rodzinną. Ludzi ze Stowarzyszenia spotkać można w pogórniczych i pohutniczych dzielnicach biedy i wykluczenia: w Katowicach-Załężu, Chorzowie oraz Sosnowcu-Juliuszu. Codziennie w świetlicach i klubach stałą i kompleksową pomocą obejmują ok. 130 dzieci w wieku od 2,5 do 19 lat, a w programach ulicznych docierają z ofertą nieodpłatnych zajęć i opieki do ok. 600 dzieci rocznie. Poradnia rodzinna wspomaga ok. 80 rodzin.
Dzieci i młodzież ze środowisk wykluczonych wprowadzana jest w dorosłość przez naukę funkcjonowania społecznego. Edukując, wyrównuje się różnice pomiędzy nimi oraz ich rówieśnikami. Młodzież uczona jest pracy, odpowiedzialności i samodzielności a także zawodu i budowania zdrowych relacji rodzinnych. Rodzinom pomaga się wejść na rynek pracy, rozwiązać problemy rodzinne i wychowawcze oraz wesprzeć w dobrym funkcjonowaniu.
„Dajemy wędkę a nie rybę” - to motto, które przyświeca Zespołowi Domu Aniołów Stróżów w codziennej pracy. Do każdego z podopiecznych podchodzą indywidualnie. Program wsparcia opiera się na diagnozie psychologicznej, ekonomicznej i społecznej , na podstawie których, dla każdej osoby opracowywany jest Indywidualny Plan Rozwoju.
Więcej o naszym Partnerze przeczytacie TUTAJ