Śląski ZPN

Triumf Rekordu w półfinale w Wyrach

22/01/2022 21:37

Drużyna BTS-u Rekord Bielsko-Biała zwyciężyła w rozegranym w Wyrach półfinale Turnieju o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii U12 i zapewniła sobie awans do finałowej potyczki, która odbędzie się 3 lutego w Lublińcu. Podopieczni trenera Mariusza Gąsiorka awansowali z kompletem zwycięstw i nie stracili gola. 


W przedpołudniowych zmaganiach w hali w Wyrach uczestniczyli zwycięzcy eliminacji z Podokręgów: Tychy, Żywiec i Bielsko-Biała z kategorii U12. Jako pierwsi na parkiecie zameldowali się zawodnicy drużyn APN SMS Tychy i GLKS Wilkowice. Tyszanie wygrali skromnie 1:0. Po nich w szranki stanęli zawodnicy OKS-u JUW-e Tychy-Jaroszowice z młodzieżą z BTS-u Rekord Bielsko-Biała. Drużyna spod Klimczoka wygrała 2:0 i już w tym spotkaniu zasygnalizowała, że ma wielki apetyt na awans do finałowego turnieju w Lublińcu. Jak się później okazało podopieczni trenera Mariusza Gąsiorka nie pozostawili rywalom złudzeń - wygrywając także kolejne spotkania i zachowując czyste konto. Najwyżej bielszczanie wygrali w swoim ostatnim meczu, gdy 4:0 triumfowali z UKS-em Lisek Milówka. 

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali z rąk Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kuli i Prezesa Podokręgu Tychy Piotra Swobody upominki, nagrody i słodycze. Prezes ŚlZPN oglądając zmagania młodzieży, nie krył zadowolenia z półfinałowego turnieju W Wyrach. - Bardzo mi się podoba. Bardzo się cieszę, że tyle dzieci przyjechało pomimo pandemii na dzisiejszy turniej. Dziękuję trenerom, rodzicom, działaczom piłkarskim za wysłanie dzieci na ten turniej. Wszyscy pamiętamy, że im więcej dzieci w tej chwili na boiska przychodzi, tym mniej tym mniej ich będzie w gabinetach lekarskich. I wszystkich zapraszam na finał, który odbędzie się w dniach 3 i 4 lutego w Lublińcu, o ile pandemia nam na to pozwoli- powiedział Prezes Henryk Kula po pierwszej turze rozgrywek półfinałowych. 

Więcej wywiadów i relacja wideo z turnieju półfinałowego w Wyrach na naszym kanale na YouTube: 

 

Zdjęcia z imprezy TUTAJTUTAJ 

Wyniki: 

APN SMS Tychy- GLKS Wilkowice 1:0, OKS JUW-e Tychy-Jaroszowice - BTS Rekord Bielsko-Biała 0:2, Żywiecka APN- UKS Lisek Milówka 2:2, APN SMS Tychy- BTS Rekord Bielsko-Biała 0:3, GLKS Wilkowice - UKS Lisek Milówka 0:1, OKS JUW-e Tychy-Jaroszowice - Żywiecka APN 0:4, APN SMS Tychy- UKS Lisek Milówka 0:1, BTS Rekord Bielsko-Biała- Żywiecka APN 1:0, GLKS Wilkowice - OKS JUW-e Tychy-Jaroszowice 1:1, APN SMS Tychy- Żywiecka APN 0:1, UKS Lisek Milówka- OKS JUW-e Tychy-Jaroszowice 2:0, BTS Rekord Bielsko-Biała - GLKS Wilkowice 1:0, APN SMS Tychy- OKS JUW-e Tychy-Jaroszowice 3:0, GLKS Wilkowice - Żywiecka APN 1:1, UKS Lisek Milówka- BTS Rekord Bielsko-Biała 0:4. 

SKŁADY:

BTS Rekord Bielsko-Biała: Adrian Bartz, Łukasz Góral, Maksymilian Grabski, Konrad Duźniak, Adam Laskoś, Adrian Stokłosa, Bartosz Nowak, Mateusz Zioło. Trener Mariusz Gąsiorek.