Trzech śląskich ćwierćfinalistów

29/01/2022 20:51

Wprawdzie początek rywalizacji grupowej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U15 nie był udany dla śląskich drużyn, ale jej finisz okazał się radosny.

Wszystkie trzy zespoły reprezentujące Śląski Związek Piłki Nożnej awansowały bowiem w Lubawie do fazy pucharowej i w niedzielę ruszą do walki o medale. Grający w grupie III zawodnicy GKS-u SMS-u Futsal Tychy, po piątkowej porażce i zremisowanej 1:1 pierwszej połowie z Olimpią Elbląg, wyciągnęli wnioski. Ostatecznie podopieczni Marka Kołodziejczyka, dzięki dwóm trafieniom Jeremiasza Jurka i golom Michała Młynarczyka i Wiktora Majewskiego wygrali z rywalami z Elbląga 4:1, a następnie 1:0 z Juniorem Hurtapem Łęczyca i zajęli pierwsze miejsce w tabeli. Wygraną w ostatnim spotkaniu zapewni im gol Klaudiusza Nowotarskiego strzelony w 16 minucie i skuteczna defensywa do ostatniej sekundy.

Rywalem tyskiego zespołu w niedzielnym ćwierćfinale o godzinie 10.00 będzie GLKS Wilkowice. Drużyna Krzysztofa Bąka po przegraniu piątkowego spotkania potrafiła się podnieść i po remisie 1:1 z Constractem Lubawa wygrała na koniec grupowych zmagań 5:0 z Progresem Warszawa, zapewniając sobie drugie miejsce w grupie IV. Sygnał do kanonady dał Michał Ziobrowski w 9 minucie gry, ale najbardziej efektowne było 67 sekund w drugiej połowie. W tym okresie Szymon Rączka, Dominik Kubica i Piotr Wrona podwyższyli wynik na 4:0, a Michał Ziobrowski trafieniem w 19 minucie gry postawił pieczęć na zwycięstwie, dającym awans.

Najpóźniej zmagania na parkiecie lubawskiej hali zameldował się Rekord, którego grupa – z powodu wycofania Championa Warszawa – składała się tylko z trzech drużyn. Bielszczanie rozpoczęli więc mistrzostwa w sobotę po południu i na dzień dobry wygrali 6:0 z PS Lubaczów, a na dobranoc pokonali 5:2 TAF Toruń, pieczętując awans z pierwszego miejsca w grupie II. To oznacza, że zespół Daniela Gali zagra w niedzielnym ćwierćfinale o godzinie 11.00 z Sobkiem Kraków.