Śląski ZPN

Dominik Czeremski „zamurował” bramkę

8/02/2022 10:10

Tytuł najlepszego bramkarza  XXV Międzynarodowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącej Rady Miasta Zabrza przyznano Dominikowi Czeremskiemu.


Golkiper reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13 zapracował na ten zaszczyt, zachowując czyste konto. „Zamurował” bramkę, będąc mocnym punktem zespołu, który na sztucznej trawie zabrzańskiej hali sięgnął po pierwsze miejsce.

- Zacząłem ten turniej na ławce rezerwowych, bo w pierwszym meczu bronił Kacper Szkuta – mówi Dominik Czeremski. - Taki był plan trenerów, że zagramy na przemian. Wszedłem więc na spotkanie z Małopolski Związkiem Piłki Nożnej i mogę powiedzieć, że zarówno ten mecz, wygrany przez nas 4:0, jak i cały turniej, miałem udany. Cieszę się, że nasz zespół zdobył pierwsze miejsce i z tego, że w drużynie była fajna atmosfera, a na plus trzeba też zapisać fajne doświadczenie. Najbardziej zadowolony ze swojego występu byłem właśnie po meczu z Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej, ale też spotkanie z Ruchem Lwów, z którym wygraliśmy 1:0 i dzięki temu weszliśmy do finału oraz finał wygrany 2:0 z Podbeskidziem, również mogę zaliczyć do udanych.

- Jak się zaczęła twoja piłkarska przygoda?

- W wieku sześciu lat razem z kolegą Maksymem Plutą poszliśmy się zapisać do szkółki Rakowa. On jest napastnikiem i gra też na środku pomocy, a ja zaczynałem jako skrzydłowy. Po kilku miesiącach jednak trener Paweł Puchała przestawił mnie na bramkę i sześć lat jestem już bramkarzem. Polubiłem tę pozycję i mogę powiedzieć, że dużo było takich spotkań, po których się naprawdę cieszyłem. Wiem jednak, że cały czas muszę pracować nad swoimi umiejętnościami i na przykład gra nogami to efekt indywidualnych zajęć poza klubem. Bardzo chcę się rozwijać. Rodzice oczywiście mnie wspierają w mojej pasji. Byli też w Zabrzu i chwalili mnie za występy, bo zawsze rozmawiamy na temat mojej gry i mogę liczyć na ich podpowiedzi.

- O czym marzysz myśląc o piłkarskiej przyszłości?

- O tym, żeby grać w jak najlepszym klubie i być szczęśliwym. Moim bramkarskim wzorem w Rakowie jest Valdan Kovacević, na którym się wzoruję i dużo od niego wyciągam, a w światowej piłce także są bramkarze, których podziwiam tak jak Manuel Neuer i od każdego chcę się nauczyć tego co najlepsze, żeby być bramkarzem kompletnym.