Rekord i Gwiazda ze zwycięstwami Sośnica z kontuzjami

25/02/2022 21:20

Po pierwszym dniu futsalowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii U19 kibice Rekordu i Gwiazdy z optymizmem czekają na sobotnie spotkania, a sympatycy Sośnicy przede wszystkim martwią się o zdrowie swoich zawodników.

Jako pierwsi na parkiecie w Bochni zaprezentowali się bielszczanie. Podopieczni Andrei Bucciola i Dariusza Ruckiego w grupie I spokojnie i pewnie radzili sobie z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański do 15 minuty. W tym czasie bowiem: Łukasz Szczurek w 7 minucie, Paweł Greń w 12 minucie i Bartłomiej Twarkowski 27 sekund później zapewnili drużynie zejście na przerwę z wynikiem 3:0. A po zmienia stron (gra się 2x12 minut) Miłosz Krzempek podwyższył rozmiary prowadzenia. Zadowoleni z rezultatu pretendenci do mistrzowskiego tytułu zbytnio się rozluźnili co kosztowało ich stratę dwóch goli. 30 sekund po golu na 4:0 rywale wykorzystali bowiem błąd Pawła Mury, a 40 sekund przed końcem spotkania pokonali Przemysława Mijasa i mecz zakończył się rezultatem 4:2.

Na koniec dnia natomiast, w grupie IV, spotkały się dwa zespoły ze Śląska, broniąca tytułu Gwiazda Ruda Śląska i Sośnica Gliwice. Rudzianie okazali się mistrzami kontry i w ten sposób w 7. minucie trafił Dominik Środa, a w 11. minucie wynik podwoił Kamil Powała. W dodatku 11 sekund po stracie drugiej bramki gliwiczanie stracili zawodnika, bo bardzo groźnie wyglądającej kontuzji kolana doznał Maciej Krakowiak i mecz został przerwany aż do przyjazdu karetki. Gdy mecz został wznowiony gliwiczanie z animuszem ruszyli do ataku, ale w 20. minucie Dominik Środa zaskakującym strzałem z dystansu zdobył swoją drugą bramkę w turnieju. Na pocieszenie kibicom Sośnicy pozostaje więc po tym meczu jedynie gol Aleksandra Poremskiego 42 sekundy po stracie trzeciego gola, ale na więcej im już rudzianie nie pozwolili. Ba, sami jeszcze spróbowali podwyższyć rozmiary zwycięstwa i w 21. minucie Dominik Środa był bliski skompletowania hat-tricka, ale minimalnie spudłował.

Rekord i Gwiazda po pierwszym dniu turnieju plasują się na pierwszym miejscu w swoich grupach, a Sośnica nie składa broni, choć liczba gotowych do gry zawodników zmalała. Zapowiada się więc ciekawa sobota.

Wyniki pierwszego dnia oraz harmonogram sobotnich spotkań TUTAJ.