Śląski ZPN

Rejestracja do ubiegania się o Zielony Certyfikat rozpoczęta

4/04/2022 11:36

1 kwietnia rozpoczęła się rejestracja do Certyfikacji Grassroots, w ramach której kluby będą ubiegać się o Zielony Certyfikat. Zgodnie z zapowiedziami, PZPN rozszerza Program Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich o nowy poziom, który jest skierowany w szczególności do małych, lokalnych klubów.


Po blisko trzech latach prowadzenia programu Polski Związek Piłki Nożnej dostrzegł potrzebę dotarcia z nim do szerszej grupy odbiorców. Do tej pory podmioty ubiegające się o certyfikat musiały przejść przez bardzo wymagającą ścieżkę formalną. O ile dla większych akademii i klubów była to misja wykonalna, to już mniejsze, lokalne ośrodki często nie były w stanie sprostać narzuconym kryteriom. Stąd zaproponowany podział na Certyfikację Elite (na dotychczasowych poziomach: złotym, srebrnym oraz brązowym) i nowopowstałą Certyfikację Grassroots (na poziomie zielonym).

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

Przypomnijmy, kto może się ubiegać o Zielony Certyfikat. Każdy podmiot zainteresowany zgłoszeniem się do programu musi spełnić następujące podstawowe warunki:

– być klubem sportowym,

– być członkiem Polskiego Związku Piłki Nożnej,

– uczestniczyć w rozgrywkach organizowanych przez PZPN lub WZPN,

– prowadzić szkolenie piłkarskie dzieci i młodzieży do 13. roku życia przez minimum jeden pełny sezon piłkarski.

REJESTRACJA

Wstępna rejestracja do Certyfikacji Grassroots jest już otwarta. Aby dokonać zapisu swojej szkółki wypełnij formularz dostępny na stronie: Certyfikacja - poziom Zielony - wstępna rejestracja. O kolejnych krokach tj. o Formularzu Rejestracyjnym i Formularzu Zgłoszeniowym będziemy informować w osobnych komunikatach w ciągu kilku dni.

KRYTERIA

Na poziomie Zielonym szkółki muszą spełnić kilka kryteriów, są one jednak znacząco mniejsze niż te obowiązujące w Certyfikacji na poziomie Brązowym, Srebrnym i Złotym. Kryteria są wyszczególnione w załączonej prezentacji, która zawiera również informację o przebiegu procedury aplikowania i nadawania Zielonych Certyfikatów.

DOFINANSOWANIE

Szkółki, które pomyślnie przejdą procedurę aplikowania, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie do 10 000 zł rocznie. Podstawowe informacje o zasadach obowiązujących przy dofinansowaniu również znajdują się w załączonej prezentacji TUTAJ

OSOBY KONTAKTOWE W WOJEWÓDZKICH ZWIĄZKACH PIŁKI NOŻNEJ

We wszelkich sprawach organizacyjnych osobami do kontaktu w ramach Certyfikacji Grassroots będą wyznaczeni przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej w porozumieniu z PZPN Koordynatorzy Wojewódzcy, których lista wraz z danymi kontaktowymi jest dostępna poniżej.

Śląski ZPN, Michał Dudek, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dolnośląski ZPN, Chrystian Serkies, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kujawsko-Pomorski ZPN, Dariusz Durda, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lubelski ZPN, Agnieszka Olech, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Lubuski ZPN ,Kamil Żeberski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Łódzki ZPN, Arkadiusz Noga, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małopolski ZPN, Mateusz Śliwiński, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mazowiecki ZPN, Paweł Wysocki, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opolski ZPN, Paweł Bzdęga, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podkarpacki ZPN ,Marcin Król, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podlaski ZPN ,Tomasz Bernatowicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pomorski ZPN, Łukasz Godlewski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Świętokrzyski ZPN, Szymon Szymaszek, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warmińsko-Mazurski ZPN ,Kamil Kozłowski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wielkopolski ZPN, Jagoda Weiss, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachodniopomorski ZPN, Magdalena Szwed-Kaszycka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.