Mecz na szczycie kobiecej Ekstraligi

24/04/2022 15:17

Piłkarki KKS-u Czarni Antrans Sosnowiec w meczu 17. kolejki kobiecej Ekstraligi podejmowały liderki UKS SMS Łódź. Podopieczne trenera Łukasza Wojtali przegrały na Stadionie Ludowym, niezwykle ważny w walce o obronę mistrzowskiego tytułu mecz 2:3.

Początek meczu nie zwiastował straty niezwykle cennych dla sosnowiczanek punktów. Po pierwszych 25 minutach Lokomotywa z Mireckiego wyraźnie się zacięła. W 28. minucie Dominika Kopińska otworzyła wynik meczu. Łodzianki 7 minut później podwyższyły prowadzenie za sprawą Anny Redzi. Drużyna Mistrzyń Polski rzuciła się do odrabiania strat, ale w 74. minucie Anna Szymańska po raz trzeci w niedzielny poranek wyciągała piłkę z siatki po trafieniu Klaudii Jedlińskiej. Dopiero strata trzeciej bramki poderwała piłkarki Czarnych do boju. W 75. minucie kibiców z krzesełek poderwała Lilyana Kostova, która pojawiła się na boisku tuż po przerwie. 6 minut później w serca kibiców wróciła nadzieja, po golu Alicji Materek. Mimo, że KKS coraz bardziej napierał na twierdzę rywalek, nie udało się doprowadzić do wyrównania.

KKS Czarni Antrans Sosnowiec - UKS SMS Łódź 2:3.

Po przegranej w 17. kolejce Ekstraligi, Mistrzynie Polski zajmują trzecie miejsce w tabeli, ale mają taki sam dorobek punktowy co drugi Górnik Łęczna. Liderki z Łodzi mają na koncie 43 punky. Do końca sezonu zostało 5 kolejek.

27 kwietnia o godz. 12:00 piłkarki Czarnych zagrają wyjazdowy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski z Pogonią II Tczew.

Poniżej krótki film z kulisami i pomeczowymi wywiadami z meczu.