Juniorzy młodsi Rekordu wywalczyli prawo gry w CLJ U17

22/06/2022 22:33

Po niedzielnym zwycięstwie 4:0 na swoim boisku juniorzy młodsi Rekordu także w wyjazdowym rewanżu barażowej batalii o awans do Centralnej Ligi Juniorów U17 okazali się lepsi od Pomologii Prószków.

Podopieczni Szymona Niemczyka przed przerwą strzelili dwa gole, a po zmianie stron dorzucili kolejne dwa i dopiero gdy w końcówce, po wyczerpanym limicie zmian kontuzja Kacpra Zajasa spowodowała, że bielszczanie musieli grać w dziesiątkę, gospodarze w 74. minucie zdołali zdobyć honorową bramkę.

Strzeleckie popisy rozpoczął w 22 minucie Kacper Drewniak, który po otwierającym drogę do bramki zagraniu Filipa Walusia, wykorzystał okazję. Tuż przed przerwą rezultat podwyższył Paweł Olszewski, wykorzystując rzut karny, podyktowany za faul na Szymonie Młocku.

5 minut po przerwie znowu Paweł Olszewski podszedł do piłki ustawionej na „wapnie” i wykorzystał „jedenastkę” wywalczoną przez Patryka Pawlusa, a w 61. minucie Tomasz Walaszek czwarty raz umieścił piłkę w bramce Pomologii.

W ten sposób bielszczanie, którzy w rundzie wiosennej zdecydowanie wygrali rozgrywki I Ligi Wojewódzkiej B1 Junior Młodszy i przeszli zwycięsko przez baraże wywalczyli prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów U17 dla swoich młodszych kolegów, którzy w sezonie 2022/23 rywalizować będą z takimi firmami jak Zagłębie Lubin, Raków Częstochowa, Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław, Zagłębie Sosnowiec czy Odra Opole.

Pomologia Prószków – Rekord Bielsko-Biała 1:4 (0:2)
Bramki dla Rekordu: Drewniak 22 min, Olszewski – dwie: 44 min-karny i 51 min-karny, Walaszek 61 min.
REKORD: Mijas (65. Adamecki) – Tekieli, Walaszek, Olszewski (68. Macura), Zajas – Madeja (65. Gibiec), Waluś (60. Kos), Mojeszczyk (60. Jakubiec), P. Pawlus (60. Żyrek) – Drewniak, Młocek (65. K. Pawlus). Trener Szymon Niemczyk.