Śląski ZPN

Połączenie piłki nożnej z futsalem

22/06/2022 15:59

W Rudzie Śląskiej odbył się nietypowy turniej – zespoły w I dniu turnieju rywalizowały  hali w futsalu, a w drugim na boisku trawiastym. W rywalizacji uczestniczyły zespoły ze Śląska, Wielkopolski i Województwa Świętokrzyskiego.


W pierwszym dniu turnieju na parkiecie najlepszej spisali się zawodnicy SMS GKS Futsal Tychy, którzy w finale pokonali chorzowski Clearex. Na podium znalazła się także Gwiazda Ruda Śląska pokonując w meczu o trzecie miejsce Red Dragon Pniewy.

W drugim dniu turniej na obiekcie Wawelu Wirek – tym razem walczyły na zielonej murawie. Dość nieoczekiwanie nastąpiły przetasowania – kolejny raz okazało się, że gra w hali i na boisku różnią się od siebie. Rywalizację na trawie wygrała Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Rudy Śląskiej, drugie miejsce zajął Clearex Chorzów. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył Red Dragons Pniewy, który zrewanżował się Gwieździe Ruda Śląska za porażkę w hali.

Zgodnie z Regulaminem i formułą Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Silesia Cup 2022 dopiero punkty zdobyte za zajęte miejsce w obydwu dniach rywalizacji dawało wygraną w klasyfikacji końcowej. Najrówniej spisywała się ekipa chorzowskiego Cleareksu, która dzięki dwom drugim miejscom... zwyciężyła w końcowej klasyfikacji! Na podium znalazły się jeszcze GKS SMS Futsal Tychy oraz SMS Ruda Śląska.

Dodajmy, że wszystkie zespoły otrzymały puchary, medale, nagrody rzeczowe.

- Cieszymy się, że na zakończenie sezonu udało się zorganizować turniej w którym połączyliśmy rywalizację futsalową z grą na trawie. Rywalizowali chłopcy z roczników 2009/2010, którzy oprócz rozgrywek ligowych na trawiastych boiskach w większości startują też w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu. Pomysł okazał się bardzo dobry. Zakładamy, że w przyszłym roku powiększymy liczbę zespołów biorących udział w turnieju – podsumował Arkadiusz Grzywaczewski – Prezes SRS Gwiazda Ruda Śląska, która była gospodarzem i organizatorem turnieju.

Impreza została przeprowadzona dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszy Rozwoju Kultury Fizycznej.