Dwa gole Adriana Sikory otworzyły eliminacyjne konto oldbojów

9/09/2022 19:28

Reprezentacja Oldbojów +40 Śląskiego Związku Piłki Nożnej udanie rozpoczęła turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Oldbojów.

Drużyna pod wodzą Jacka Góralczyka na boisku w Obornikach Śląskich 2:0 pokonała zespół rówieśników z Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Konto bramkowe otworzył Adrian Sikora. W 16. minucie gry po zagraniu Ryszarda Czerwca, napastnik mający na swoim koncie 2 mecze w reprezentacji i jednego gola, płaskim uderzeniem z 15. metra przełamał defensywę rywali.

Na drugiego gola trzeba było czekać aż do 70. minuty (grano 2x35 minut), bo dopiero w ostatniej akcji spotkania ponownie Sikora uciekł obrońcom przeciwników i strzałem z 10. metra postawił pieczęć na zwycięstwie, które po pierwszej kolejce zapewniło reprezentantom Śląskiego ZPN pierwsze miejsce w grupie III. W jej drugim meczu bowiem Opolski Związek Piłki Nożnej pokonał Dolnośląski Związek Piłki Nożnej 2:1.

W sobotę o godzinie 10.00 w Obornikach Śląski opolanie będą rywalami naszej drużyny, która rywalizację zakończy w niedzielę o godzinie 11.00 mierząc się z reprezentacją Dolnego Śląska. Po tym meczu poznamy zespół mistrza, który awansuje do październikowych finałów Mistrzostw Polski Oldbojów.

Śląski Związek Piłki Nożnej +40 – Lubuski Związek Piłki Nożnej +40 2:0 (1:0)
Bramki: Sikora – 2 (16 i 70 min).
ŚLĄSKI ZPN: Stokowy – Sokołowski, Malinowski, Adamski, Madeja – Pikuta, Kryger, Polarz, A. Kłoda – Czerwiec, Sikora oraz Kmietowicz, Bugdoł, Pawłowski, Stemplewski. Trener Jacek GÓRALCZYK.