Śląski ZPN

20 przystanków na trasie Akcji Lato

23/09/2022 09:36

Rozpoczęliśmy 18 czerwca w Ustroniu, a zakończyliśmy 18 września w Czechowicach-Dziedzicach. Przez równe trzy miesiące Akcja Lato Śląskiego Związku Piłki Nożnej gościła w 20 miejscowościach.


Projekt, którego partnerem była Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, a dofinansowany został z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki spodobał się dzieciom. Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w: Turniejach piłkarskich na cztery bramki, Talentiadzie z zestawem ćwiczeń treningowych, pozwalających ocenić umiejętności i określić predyspozycje adeptów futbolu, Meczach na dmuchanym boisku Piłkarskiego miasteczka oraz korzystającym z atrakcji Strefy rozrywki, zapewniającej aktywną zabawę najmłodszym. Cieszymy się, że trafiły one w gust i potrzeby dzieci spędzających wakacje w domach.

     

     

     

Byliśmy zarówno w małych miejscowościach takich jak liczące niespełna 2 tysiące mieszkańców Pierściec z Gminy Skoczów, podgliwicka Wielowieś czy Chudów z Gminy Gierałtowice oraz w większych miastach jak Ustroń, Piekary Śląskie czy Wodzisław Śląski. Włączaliśmy się w obchody klubowych jubileuszów jak w Marklowicach, Tworogu czy w Czechowicach-Dziedzicach oraz staraliśmy się uatrakcyjnić zwykły wakacyjny dzień. Niestraszne nam były ani upały takie jak na Wesołej, ani deszcze, które towarzyszyły piłkarskim zajęciom w Łękawicy czy Mokrym.

     

     

               

A najważniejsze było to, że uczestnicy Akcji Lato, obdarowani nagrodami i upominkami oraz korzystający z owocowych i słodkich smakołyków zadowoleni wracali do domów, pytając na pożegnanie kiedy znowu się zobaczymy?