Śląski ZPN

Nowy rozdział dziewczęcej reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej

23/09/2022 20:56

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U15 Dziewcząt otwiera nowy rozdział.


Zespół pod wodzą Krzysztofa Klonka, ale już bez zawodniczek, które przez ostatnie sezony nadawały ton rywalizacji o najwyższe trofea w kraju, rozpocznie jutro na boisku w poddębickiej Pustyni eliminacje grupowe Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli rozgrywek o Puchar imienia Ireny Półtorak.

- Z drużyny, która w minionym sezonie broniła mistrzowskiego tytułu wywalczonego w Łodzi w 2021 roku, a w lipcu tego roku na Podhalu ostatecznie musiała zadowolić się srebrem, zostały cztery zawodniczki: Weronika Baumert, Paulina Kociuba, Nadia Stenzel i Oliwia Palińska – wylicza Krzysztof Klonek. - Razem z nimi są dziewczyny debiutujące w reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej i w rozgrywkach o punkty mistrzostw Polski więc mogę powiedzieć, że zaczynamy zapisywać nową kartę. W zespole, który zagra w Pustyni mamy 17 piłkarek, ponieważ w przeddzień turnieju przyszedł sygnał od Nadii Szczukockiej, że jest chora. Są więc ze mną i drugim trenerem Adamem Chomką: bramkarki Zuzanna Błaszczyk i Hanna Buchta oraz zawodniczki z pola: Weronika Baumert, Zofia Burzan, Paulina Franiel, Paulina Kociuba, Dorota Krężelok, Emilia Muszyńska, Oliwia Palińska, Zuzanna Sikora, Nikola Siwek, Wiktoria Stalmach, Nadia Stenzel, Paulina Szweda, Julia Szymczyk, Zofia Świtała i Alicja Wojas.

Spośród nich Krzysztof Klonek wybierze wyjściową jedenastkę, która w sobotę o godzinie 10.30 zmierzy się z rówieśniczkami z Opolskiego Związku Piłki Nożnej. W drugim meczu nasz zespół zagra o godzinie 16.30 z reprezentacją Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, a w niedzielę o 10.30 zakończy pierwszy z czterech turniejów eliminacyjnej fazy grupowej starciem z drużyną Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.