Samodzielny lider w Kłobucku

23/09/2022 22:32

Przez 7 kolejek rozgrywek Klasy Okręgowej – Grupy II (Lubliniec-Częstochowa) drużyny Znicza Kłobuck i Skry II Częstochowa szły łeb w łeb.

Nawet równocześnie w 4 kolejce przegrały w tym okresie swoje spotkania i do bezpośredniego starcia przystąpiły z takim samym dorobkiem punktów (po 18) oraz identyczną różnicą bramek (+23). W 8. serii spotkań w potyczce na szczycie okazało się jednak, że to zespół z Kłobucka ma większą moc. Podopieczni Adriana Pluty wykorzystali w piątkowy wieczór atut swojego boiska i wygrywając 4:0 z częstochowianami samodzielnie usadowili się w fotelu lidera.

Pierwszego gola gospodarze strzelili w 19. minucie, bo wtedy, po pressingu miejscowych, przejęta przez Łukasza Kmiecia piłka została zagrana do Macieja Wolskiego, a snajper Znicza płaskim strzałem w długi róg otworzył wynik. Podwyższył go Karol Kasprzyk, który w 37. minucie po akcji przeprowadzonej prawą strona boiska i dograniu Łukasza Kmiecia okazał się najsprytniejszy w polu karnym gości, ustalając wynik pierwszej połowy.

Po przerwie Skra II miała znakomitą okazję do powrotu do gry, ale Konrad Waluda przegrał pojedynek z bramkarzem, a po dobitce Oskara Krawczyka obrońcy Znicza wybili piłkę sprzed linii bramkowej. Wynik 2:0 utrzymał się do 75. minuty, ale ostatni kwadrans gry znowu był pokazem skuteczności gospodarzy. W 75. minucie bowiem Adrian Jura uderzając z pola karnego po podaniu Łukasza Kmiecia i w 84. minucie Maciej Wolski, dobitką po strzale Łukasza Kmiecia postawili pieczęć na zwycięstwie, dającym samodzielne przodownictwo w tabeli.

- Cały zespół zasłużył na pochwałę, choć na pewno cztery asysty Łukasza Kmiecia świadczą o tym, że jak na kapitana przystało, był prawdziwym dowódcą na boisku – stwierdził trener Znicza Adrian Pluta. - Zagraliśmy jako drużyna na wysokim poziomie i ten wynik odzwierciedla przebieg gry.

- Gdybyśmy zdobyli bramkę na 2:1 może moglibyśmy powalczyć o lepszy rezultat, ale trzeba powiedzieć, że doświadczony zespół Znicza, na tle naszej młodzieży, bo średnia wieku nie przekroczyła chyba 18 lat, był w tym meczu lepszy – dodał szkoleniowiec Skry II Tomasz Szymczak.

Znicz Kłobuck – Skra II Częstochowa 4:0 (2:0)
1:0 – Wolski, 19 min; 2:0 – Kasprzyk, 37. min; 3:0 – Jura, 75. min; 4:0 – Wolski, 84 min.
Sędziował Mateusz Piszczelok (Katowice).
ZNICZ: Janta – Kasprzyk, Korczak, Ogłaza, Głowacki – Król (85. Kabziński), Dushkin, Kmieć, Korbela (55. Jura), Soluch (59. Bartoszek) – Wolski. Trener Adrian Pluta.
SKRA II: Hajda – Sławuta (77. Żurawski), Kowalski, Serwaciński – Sitek (75. Matyja), Niedzielski (40. Kielan, 46. Waluda), Kołodziejczyk, Merta – Malec (60. Weżgowiec), Nicer, Krawczyk (83. Kastro). Trener Tomasz Szymczak.
Żółte kartki: Kmieć, Ogłaza, Bartoszek, Korczak, Kabziński – Kowalski, Kołodziejczyk. Czerwona kartka Kołodziejczyk (86, druga żółta).