Śląski ZPN

Początek na szóstkę z plusem

24/09/2022 11:56

Od mocnego uderzenia reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U15 Dziewcząt rozpoczęła eliminacje grupowe Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.


Podopieczne Krzysztofa Klonka w pierwszym meczu turnieju rozgrywanego w poddębickiej Pustyni, w sobotnie przedpołudnie, wygrały aż 6:0 z rówieśniczkami z Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

- Co prawda na pierwszego gola dokumentującego naszą przewagę musieliśmy czekać aż do 23 minuty, ale gdy Zofia Burzan po solowej akcji uderzeniem z 20. metra ulokowała piłkę pod poprzeczką bramki rywalek, to worek się rozwiązał – mówi Krzysztof Klonek. - Jeszcze w ostatniej minucie pierwszej połowy, bo gramy 2x25 minut, Paulina Franiel, wykorzystując sytuację sam na sam, podwyższyła wynik na 2:0, a po przerwie strzelaliśmy dalej. Julia Szymczyk w 31. minucie i ponownie Zosia Burzan w 33. minucie trafiły z dystansu, a w 47. minucie Paulina Franiel skopiowała swój wyczyn sprzed przerwy i było już 5:0. Pieczęć na zwycięstwie postawił w 49. minucie Zosia Burzan znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego. Strzelała zza linii bocznej pola karnego i kręcąc piłkę prawą nogą trafiła w krótki róg, kompletując hat-trick.

Brawa należą się drużynie za wysokie zwycięstwo oraz za dobrą grę w defensywie o czym świadczy „zero z tyłu”.

Śląski Związek Piłki Nożnej U15 Dziewcząt – Opolski Związek Piłki Nożnej U15 Dziewcząt 6:0 (2:0)
Bramki: Burzan 3, Franiel 2 i Szymczyk 1.
ŚlZPN: Błaszczyk (26. Buchta) – Palińska, Kociuba, Świtała, Stalmach – Baumert, Szymczyk, Sikora, Stenzel – Burzan, Muszyńska oraz Franiel, Siwek, Szwed, Wojas. Trenerzy Krzysztof Klonek i Adam Chomka.