Śląski ZPN

Drugi krok na długiej drodze współpracy

27/09/2022 13:09
Drugi krok na długiej drodze współpracy Foto. Dorota Dusik

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została partnerem tytularnym Młodzieżowej Ligi Futsalu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.


Po okresie współpracy przy organizacji Akcji Lato Katowicka Strefa Ekonomiczna przedłużyła wsparcie dla imprez sportowych organizowanych przez Śląski Związek Piłki Nożnej na czas jesienno-zimowy.

Prezes Zarządu KSSE Janusz Michałek w towarzystwie Wiceprezesa Zarządu-Zastępcy Prezesa Moniki Bryl podpisał z włodarzem Śląskiego ZPN-u Henrykiem Kulą umowę na dofinansowanie Młodzieżowej Ligi Futsalu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, której Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została partnerem tytularnym.

- Nasze rozgrywki dla dzieci w kategoriach U10 i U12 pod nazwą KSSE Młodzieżowa Liga Futsalu Śląskiego ZPN odbywać się będą od listopada tego roku do lutego przyszłego roku – powiedział Henryk Kula. - Mam nadzieję, że nasza współpraca z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną przyniesie korzyść przede wszystkim najmłodszym naszym zawodnikom, ale docelowo śląskiej piłce.

- Jesteśmy dumni, że możemy pomóc i wspierać dzieci i młodzież – stwierdził Janusz Michałek. - Poprzez sport do biznesu i poprzez biznes do sportu – taką mamy zasadę i myślę, że właśnie to połączenie dzięki współpracy ze Śląskim Związkiem Piłki Nożnej da adeptom piłki nożnej szansę wypłynięcia na głębokie wody. Dla mnie odskocznią do działalności była Skałka Żabnica i Węgierska Górka więc chcemy pomóc tym, którzy dzisiaj są chłopkami w rozwinięciu kariery i to nie tylko sportowej, ale też życiowej. Może dzięki tym rozgrywkom ktoś go zauważy, ktoś mu pomoże. Wiemy przecież, że sport w wielu krajach jest szansą, odskocznią wybicia się z biednych środowisk i małych ośrodków. Do nich Śląski Związek Piłki Nożnej docierał z Akcją Lato, której byliśmy partnerem, a teraz przychodzi czas jesienno-zimowy więc wchodzimy pod dach i uczestniczymy w Młodzieżowej Lidze Futsalu, a myślę, że już niebawem ogłosimy kolejny duży wspólny projekt stanowiący kolejny krok na naszej wspólnej drodze ze Śląskim Związkiem Piłki Nożnej.