Lider nie przeprawił się przez Dramę

8/10/2022 19:55
Lider nie przeprawił się przez Dramę Foto. Dorota Dusik

Mniej biegłym w geografii wyjaśnijmy, że Drama to mała 25-kilometrowa rzeka, która zaczyna bieg pod Srebrną Góra w Tarnowskich Górach, a wpada do zbiornika Dzierżno Małe. Okazuje się jednak, że nawet taki potok może groźnie wezbrać o czym przekonał się lider.

Używając już sformułowań czysto piłkarskich odnotujmy, że zajmujący pierwsze miejsce w tabeli I Grupy IV ligi Piast II Gliwice na swoim boisku zremisował 3:3 z beniaminkiem ze Zbrosławic. Zespół Dramy otworzył wynik w 20. minucie, kiedy to Robert Chwastek wykazał się największym sprytem w podbramkowym zamieszaniu i dobitką z 5. metra pokonał Bartłomieja Jelonka. Gospodarze wyrównali tuż przed przerwą, bo Jakub Niedbała precyzyjnie wykonał rzut wolny.

Druga połowa zaczęła się lepiej dla gospodarzy. Wprowadzony do gry Bartłomiej Pankowski w 57. minucie spotkania trafił z pola karnego w „długi róg”, ale tym trafieniem tylko wzburzył fale Dramy, która „zalała” rywala w 80. minucie wykorzystując błąd w wyprowadzaniu akcji i w 85. minucie, rozgrywając płynnie szybki atak przez zawodników wprowadzonych do gry przez Dariusza Dwojaka. Za pierwszym razem Mateusz Pietryga przejął piłkę, wbiegł w szesnastkę i lewą nogą sfinalizował kontrę. A po chwili Mateusz Hermasz przerzucił piłkę z prawego skrzydła do Karola Pstusia, który z lewej strony dynamicznie ruszył w pole karne i wypatrzył wbiegającego w pole bramkowe Marcina Lachowskiego, a 41-letni snajper takich okazji nie marnuje.
Zapachniało więc sensacją, ale drużyna Jarosława Wójcika ambitnie walczyła do końca. Opłaciło się, bo w 90 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dominik Świetlicki wepchnął piłkę do siatki, ustalając wynik.

Niewiele jednak zabrakło, żeby to jeszcze na koniec goście zadali ostatni cios. Na strzał z dystansu w doliczonym czasie gry zdecydował się bowiem wprowadzony przed sekundami Piotr Makowski i Bartłomiej Jelonek popisał się efektowną i skuteczną paradą ratując lidera przed porażką.

- Niewiele brakowało, a wywieźlibyśmy z Gliwice komplet punktów, ale z tego jednego oczka oraz gry zaprezentowanej na tle najlepszej drużyny naszej ligi mogę być zadowolony – podsumował Dariusz Dwojak. - Straciliśmy gola w ostatniej minucie więc niedosyt zostaje, ale ja się cieszę z tego występu i mogę pochwalić całą drużynę.

Piast II Gliwice – Drama Zbrosławice 3:3 (1:1)
0:1 – Chwastek 20 min; 1:1 – Niedbała 41 min (wolny); 2:1 – Pankowski 57 min; 2:2 – Pietryga 80 min; 2:3 – Lechowski 85 min; 3:3 – Świetlicki 90 min.
Sędziował Marcin Bielawski (Katowice).
PIAST II: Jelonek – Karwowski (46. Dankowski), Piwczyk (46. Stisz), Łuczak, W. Kamiński, Munoz (46. Świetlicki), Liszewski, D. Kamiński, Leśniak (75. Figołuszka), Niedbała (81. Buchta), Spende (75. Nakajima). Trener Jarosław Wójcik.
DRAMA: Buszka – Dyląg, Leszczyński, Boryczka, Belica, Chwastek (76. Wojdanowski), Bodziony (64. Pstuś), Ptak (46. Hermasz), Pietryga (88. Makowski), Jonik (64. Lachowski), Siwek. Trener Dariusz Dwojak.
Żółte kartki: Niedbała – Chwastek, Siwek. Czerwona kartka Dyląg (90+2, krytyka orzeczeń sędziego).