Oldboje zaczęli od porażki po golu w doliczonym czasie gry

15/10/2022 12:28

W pierwszym meczu Mistrzostw Polski Oldbojów +42 reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej przegrała 1:2 z rówieśnikami z Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, tracąc decydującego gola w doliczonym czasie gry.

Zaczęliśmy bardzo dobrze. Już w 4 minucie Mariusz Muszalik wywalczył rzut karny, a Irek Adamski zamienił jedenastkę na gola. W pierwszej połowie mieliśmy jeszcze dobrej okazje na podwyższenie prowadzenia, ale Arek Kłoda i Adrian Sikora nie wykorzystali okazji. Po przerwie Bartosz Ława w zespole rywali wziął na swoje barki ciężar gry i napędzane przez niego akcje przyniosły rywalom powodzenie w 55. minucie. Wynik 1:1 utrzymał się do ostatniej minuty, a w doliczonym czasie gry przeciwnicy wstrzelili piłkę w nasze pole karne i straciliśmy drugą bramkę.O godzinie 15.30 zespół  prowadzony przez Jacka Góralczyka zmierzy się w drugim meczu turnieju z reprezentacją Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Śląski Związek Piłki Nożnej +42 – Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej +42 1:2 (1:0)
Bramka dla Śląskiego ZPN: Adamski.
ŚlZPN: Zajac – Kmietowicz, Adamski, Szala, Madeja – Malinowski, Czerwiec, Muszalik, Kryger, Kłoda – Sikora oraz Dudek, Pawłowski, Pikuta, Polarz, Sokołowski, Stemplewski, Suwaj. Trener Jacek Góralczyk.