Szóstka na finał

18/10/2022 21:50
Szóstka na finał Foto. Dorota Dusik

Konkurs Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej pod nazwą Poznaj Polskę na Sportowo, czyli quiz wiedzy o polskiej piłce nożnej, wkroczył w kolejny etap.

Po odpowiedziach na stronie internetowej Łączy nas piłka, gdzie każdy mógł wziąć udział w fazie kwalifikacyjnej, przyszedł czas na finały wojewódzkie. Śląski Związek Piłki Nożnej zaprosił wyłonionych z eliminacji uczestników na Stadion Śląski, gdzie w salach konferencyjnych „Kotła czarownic” wyłoniona została drużyna na warszawski finał w studiu TVP oraz nagrody niespodzianki i dodatkowe atrakcje ze wstępem na mecz Polska – Chile włącznie.

W kategorii 6-9 lat najlepsi okazali się Alicja Poręba i Kamil Fedorski, w grupie 10-14 wygrali Magdalena Kowalczyk i Błażej Gębski, a wśród uczestników mających od 15 do 19 lat zwyciężyli Pola Makowska i Jakub Dziwisz. Ta szóstka stanowić będzie reprezentację Śląskiego Związku Piłki Nożnej, której Prezes Henryk Kula pogratulował wiedzy i życzył powodzenia w ostatecznej rozgrywce.

Zwycięzcami turnieju finałowego możemy jednak nazwać wszystkich uczestników, bo każda zawodniczka i wszyscy zawodnicy otrzymali taki sam zestaw gadżetów Polskiego Związku Piłki Nożnej.