Młode Talenty błyszczą w Lublińcu

23/10/2022 22:52
Młode Talenty błyszczą w Lublińcu Foto. Dorota Dusik

Tradycyjny Międzynarodowy Turniej „Młode Talenty” z udziałem drużyn U12 reprezentujących: Małopolski Związek Piłki Nożnej, Moravskoslezsky Krajski Fotbalowy Svaz, Stredoslovensky Futbalovy Zvaz oraz Śląski Związek Piłki Nożnej zawitał do Lublińca.

W pierwszej serii gier na Stadionie Miejskim Śląski ZPN pokonał 8:1 Moravskolezsy KFS, a Stredoslovensky FZ wygrał 4:3 z Małopolskim ZPN-em, choć po pierwszej połowie (grano 2x30 minut) to Małopolanie prowadzili 3:0.

Warto też dodać, że w konfrontacji Ślązaków z dwóch stron granicy worek z bramkami rozwiązał Bartek Spyt, a jego śladem poszli przed przerwą: Piotr Dyl, Emil Świerkot, Olaf Chobot i Jakub Pierzak, a na honorowego gola Daniela Dunaja, po przerwie odpowiedzieli Szymon Spyrzyński, Jakub Pierzak  Dominik Bebel.

W drugiej kolejce zmagań doszło do polskiej konfrontacji, w której Małopolski ZPN pokonał Śląski ZPN 5:2, a bramkarza krakowian tylko z rzutów wolnych pokonali Piotr Dyl, ustalając wynik pierwszej połowy na 3:1 oraz Emil Świerkot zamykając rezultat.

Najbardziej zacięta okazała się natomiast rywalizacja czesko-słowacka, bo wyrównany bój rozstrzygnięty został w ostatniej minucie gry, golem Marosa Juhaniaka, który zapewnił młodym Słwakom zwycięstwo 3:2 i Sredoslovensky Futbalovy Zvaz po dwóch kolejkach z dorobkiem 6 punktów usadowił się na pierwszym miejscu w tabeli, a za jego plecami są Śląski i Małopolski ZPN-y z 3 punktami na koncie. Stawkę zamyka Moravskoslezsky Krajski Fotbalovy Svaz, ale jedno jest pewne – rywalizacja na pewno nie została jeszcze zakończona.

Dopiero po poniedziałkowych meczach: Moravskolezsky KFS – Małopolski ZPN i Stredoslovensky FZ – Śląski ZPN będziemy mogli dokonać ostatecznych podsumowań turnieju w Lublińcu, gdzie rywalizacja reprezentacji Wojewódzkich Związków Piłkarskich, które łączy granica, w sezonie 2022/23 osiągnie półmetek. Pierwszy turniej rozegrany bowiem został we wrześniu w Krakowie, a w przyszłym roku czekają nas jeszcze zmagania na Słowacji – zimą oraz w Czechach – wiosną i wtedy będziemy mogli dokonać ostatecznego podsumowania zmagań adeptów piłki nożnej z rocznika 2011.

- Po niedzielnych występach w Lublińcu mamy mieszane uczucia – powiedział trener reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Fijak. - Pierwsze spotkanie na pewno oceniamy bardzo pozytywnie. Dominacja od pierwszej do ostatniej minuty, co potwierdza wynik 8:1. Najważniejsze jednak, że ten rezultat poparty był bardzo dobrą grą. W drugim meczu źle weszliśmy w grę. Chyba zbytnia pewność siebie sprawiła, że szybko straciliśmy trzy bramki i musieliśmy gonić wynik. Staraliśmy się atakować ile się dało, ale w finalizowaniu akcji nic nam nie wychodziło i mimo że atakowaliśmy wysokim pressingiem i wysoko odbieraliśmy piłkę to w fazie finalizacji brakowało kropki nad „i”. Strzeliliśmy tylko gole z rzutów wolnych. Na tablicy wyników pozostaje więc rezultat 2:5, który na pewno nas nie zadowala.

Śląski Związek Piłki Nożnej U12 – Moravskoslezsky Krajski Fotbalowy Svaz U12 8:1 (5:1)
Bramki dla Śląskiego ZPN: Pierzak 2 oraz Spyt, Dyl, Świerkot, Chobot, Spyrzyński, Bebel po 1.

Więcej zdjęć z meczu z Moravskoslezsky KFZ można oglądaćTUTAJz Małopolskim ZPNTUTAJFoto. Dorota Dusik

Śląski Związek Piłki Nożnej U12 – Małopolski Związek Piłki Nożnej U12 2:5 (1:3)
Bramki dla Śląskiego ZPN: Dyl, Świerkot.
ŚlZPN: Gorczyca – Bromboszcz, Kozłowski, Stolorz – Gęsikowski, Tobór, Konowol, Spyt – Dyl oraz Wieczorek, Witkowicz, Bebel – Chobot, Świerkot, Latos, Spyrzyński – Pierzak. Trenerzy Paweł Kwiatkowski i Tomasz Fijak.