Tyskie „Futsalowe Granie U-13” na nutę APN-u SMS-u

27/11/2022 12:59
Tyskie „Futsalowe Granie U-13” na nutę APN-u SMS-u Foto. Dorota Dusik

GKS Futsal Tychy mocno propaguje futsal wśród najmłodszych.

Kolejnym tego dowodem jest zorganizowany w Hali Sportowej „Tychy” turniej w kategorii U-13. Na starcie imprezy, której głównym partnerem było Województwo Śląskie i wspieranej przez Miasto Tychy, Podokręg Tychy, MOSiR Tychy oraz firmę Future Sport stanęło osiem drużyn, które po sobotniej rywalizacji w dwóch czterozespołowych grupach w niedzielę przystąpiły do fazy pucharowej, żeby wyłonić ostateczną kolejność.

Od samego początku zawody przebiegały pod dyktando zespołu APN SMS Tychy, który w grupie A pokonał: 4:1 Czułowiankę, 3:1 Leśnika Kobiór i 7:0 LKS Sudzienice. Podopieczni Łukasza Adamczuka w półfinale zmierzyli się z drugą w grupie B Iskrą Pszczyna, wygrywając 3:0, a finale znowu stanęli oko w oko z rywalami z Czułowa, którzy w półfinale pokonali zwycięzcę rywalizacji w grupie B LKS Gardawice po bezbramkowym remisie lepiej wykonując rzuty karne 3:2.

Więcej zdjęć z turnieju można oglądać【TUTAJFotoDorota Dusik

Spotkanie o pierwsze miejsce zaczął z wysokiego C Jan Wesecki, który w 65 sekundzie gry otworzył worek z bramkami, a 52 sekundy później dorzucił drugie trafienie. Jego śladem poszli: w 3. minucie Remigiusz Bławicki, w 8. minucie Michał Prażmo i w 9. minucie Kacper Białas dlatego po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 5:0. 108 sekund po przerwie Remigiusz Bławicki dorzucił swoją drugą bramę i na tym się strzeleckie fajerwerki tyszan skończyły, a walczący ambitnie do końca rywale na 14 sekund przed ostatnim gwizdkiem Mateusza Dragona zdobyli honorową bramkę, której autorem okazał się Bartosz Warzecha i ustalił wynik na 6:1.

Wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju z rąk Przewodniczącego Komisji Futsalu i Piłki Plażowej PZPN-u, a jednocześnie Członka Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej i Wiceprezesa Podokręgu Tychy Grzegorza Morkisa oraz Marka Białonia Dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego Tychy zostały nagrodzone pucharami i dyplomami. Ponadto każdy uczestnik otrzymał plecak, a zespoły z pierwszej trójki meczowe komplety strojów.

Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy, że w meczu o 3. miejsce LKS Gardawice pokonał Iskrę Pszczyna, w spotkaniu o 5. pozycję LK Rudołtowice-Ćwiklice w rzutach karnych okazał się lepszy od Leśnika Kobiór, a 7 miejsce zajął LKS Studzienice po zwycięstwie w karnych nad JUW-e Jaroszowice.

APN SMS Tychy: Dawid Kliś; Jan Wesecki, Jan Bradtke, Jan Ślusarczyk, Remigiusz Bławicki – Ksawery Kowalski, Nikodem Kaszuba, Kacper Białas, Michał Prażmo. Trener Łukasz Adamczuk.

- To są uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Tychy – mówi trener Łukasz Adamczuk. - Praktycznie są razem od trzeciej klasy, a obecnie chodzą do szóstej. Przez te trzy lata ta grupa niewiele się zmieniła. Można powiedzieć, że w 80 procentach są to ci sami chłopcy, ale są osoby, które przyszły i nie ma z nami tych, którzy zmienili szkołę. Naszym priorytetem jest piłka nożna na dużym boisku, ale jesteśmy też fanami gry w okresie zimowym w hali, żeby przez cały rok zawodnicy mieli po prostu kontakt z piłką. Naszym celem jest rozwój tych chłopców. Na tym się skupiamy i cieszmy się, że chłopcy z sezonu na sezon idą z umiejętnościami indywidualnymi do góry. Na co dzień uczestniczymy w rozgrywkach ligowych w kategorii D1 – Młodzik.