Śląski ZPN

Wizyta Prezesa Henryka Kuli w Podokręgu Rybnik

2/02/2023 13:49

Spotkanie z działaczami klubów oraz Podokręgu Rybnik było okazją do integracji lokalnego środowiska piłkarskiego. W Domu Przyjęć Baśniowa w Gaszowicach Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula i Prezes Podokręgu Rybnik Andrzej Paulus mieli okazję porozmawiać o bieżących tematach i wymienić cenne spostrzeżenia z Prezesami blisko 60 klubów z różnych szczebli rozgrywek. 


- Bardzo się cieszę z tego spotkania. To dla mnie ważne, by odwiedzać kluby z naszego regionu. Robicie wiele dla śląskiej piłki i szkolenia młodzieży i bardzo Wam za to dziękuję. Aby móc spokojnie myśleć o przyszłości piłki nożnej w kraju i w naszym reginie, potrzeba wiele współnej pracy i działań dla piłki młodzieżowej. Cieszę się, że możemy podyskutować o problemach, z którymi mierzycie się na co dzień. Wasz codzienny trud i wysiłek to podstawa rozwoju piłki. - tymi słowami przywitał uczestników spotkania Prezes Śl.ZPN Henryk Kula. 

W spotkaniu uczestniczyli także dwaj inni Członkowie Zarządu Śl.ZPN: Prezes Podokręgu Racibórz Stefan Ekiert i Wiceprezes Podokręgu Rybnik Leszek Brzoza. 

- To bardzo owocne spotkanie i wszyscy bardzo na nie czekali. Dziś zacząłem od mocnych słów, niektóre były gorzkie. Ale to ważne, by rozmawiać o bolączkach piłki młodzieżowej, z którymi mierzymy się w naszym regionie. Sądzę, że należy zasiąść do szczerych rozmów, aby kluby ze sobą współpracowały. W przeciwnym razie nie pójdziemy do przodu. Mieliśmy przerwę w naszych spotkaniach ze względu na pandemię. Ale trzeba przypomnieć, że musimy się wziąć za tą młodzieżową piłkę wszyscy razem. A także za piłkę amatorską. Apelowałem do Prezesów klubów, aby wzajmenie współpracowali i pomagali sobie. Wzajemny szacunek to podstawa. Dziś zasiedliśmy do stołu w przyjacielskich nastrojach, aby wypracować wspólnie kierunek działań. W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wielu szczebli rozgrywek. Od "okręgówki" w dół. Mieliśmy także przedstawicieli klubow 3. ligi, 4. ligi, ale w większości kluby amatorskie i przedstawiciele akademii piłkarskich. Do współnego dialogu o piłce nożnej, tak bliskiej naszym sercom, zasiedli dziś działacze wielu pokoleń. Mieszanka doświadczenia i młodości. Wierzę, że to krok w dobrym kierunku. Uczestnicy bardzo doceniają możliwość spotaknia z Prezesem Kulą, który opowiedział o nowych trendach i pomysłach, które pojawiają się w śląskiej i polskiej piłce - powiedział gospodarz spotkania Andrzej Paulus - Prezes Podokręgu Rybnik Śl.ZPN. 

Nie zabrakło prezentów. - Była także okazja, by wręczyć przedstawicielom klubów vouchery na kwotę 500 złotych lub 1000 złotych od sponsora technicznego firmy KEEZA. - nie krył zaodowolenia Prezes Paulus. 

- Spotkanie Prezesów z Zarządem jest zawsze mile widziane. To było bardzo owocne. Stęskniliśmy się za sobą. Widać, ze mamy sporo spostrzeżeń i tematów, które nas nurtują i są ważne dla naszych klubów. - cieszył się Prezes Odry Wodzisław Śląski Marcin Piwoński. 

- Wyciągnęliśmy wiele ciekawych wniosków. Zawsze dobrze jest podyskutować, poradzić się kolegów, spojrzeć na problem z nieco inne perspektywy. Na co dzień rzadko jest ku temu okazja. A obecność Prezesa Henryka Kuli była dla nas prawdziwym zaszczytem. Świetnie, że sam Wiceprees PZPN i Prezes Śl.ZPN znalazł czas, mimo wielu obowiązków, by odwiedzić Podokręg Rybnik - podsumował niezwykle spotkanie Marian Gamoń - Prezes LKS-u Plomień Ochojec. 

Galeria zdjęć ze spotkania TUTAJ 

W nabliższych dniach Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula odwiedzi inne Podokręgi, aby spotkać się z działaczami klubów.