Finisz na piątkę z hat-trickiem Nikoli Madejczyk

7/04/2023 15:19

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U15 Dziewcząt z „przytupem” zakończyła trzeci turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich.

Zespół prowadzony przez Krzysztofa Klonka, któremu pomagali Adam Chomka i Piotr Wacławczyk, w swoim trzecim występie na boiskach MOSiR-u Lubliniec aż 5:0 pokonał drużynę Opolskiego Związku Piłki Nożnej. W piątkowe przedpołudnie gra od samego początku przebiegała pod dyktando „Frelek”, które raz po raz dochodziły do sytuacji bramkowych. W pierwszym kwadransie brakowało jednak kropki nad „i”, aż wreszcie w 16. minucie Nikola Madejczyk rozwiązała worek z bramkami, wykonując celną dobitkę z 8. metra.

Wprawdzie po stracie gola rywalki ruszyły do ataku i wypracowały sobie okazję do wyrównania, ale Zuzanna Błaszczyk nie dała się pokonać, za to po drugiej stronie boiska nadal brylowała Nikola Madejczyk. Wprawdzie po jej uderzeniu w 22. minucie piłka trafiła w słupek, ale 2. minuty później wykazała się po raz kolejny snajperskim instynktem i dobitką z bliska ustaliła wynik pierwszej połowy (grano 2x25 minut) na 2:0.

Po zmienia stron przewaga nadal należała do głodnych bramek reprezentantek Śląskiego ZPN, z Nikolą Madejczyk na czele. Wprawdzie w 26. minucie po jej strzale rywalki zdołały wybić piłkę sprzed linii bramkowej, ale za to w 29. minucie po dośrodkowaniu Nadii Stenzel z prawego skrzydła Zuzanna Sądej z najbliższej odległości dorzuciła swoje trafienie.

W 34. minucie polowanie na hat-tricka powodzeniem zakończyła Nikola Madejczyk, która była tam gdzie powinna, gdy po strzale Emilii Muszyńskiej odbita od poprzeczki futbolówka spadła przed bramką opolanek. A pieczęć na zwycięstwie postawiła Alicja Wojas w 46. minucie, wykazując się największym sprytem w podbramkowym tłoku.

Ta wygrana, przy zwycięstwie Małopolskiego Związku Piłki Nożnej z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej 3:0 zapewniło naszej drużynie pierwsze miejsce w tabelce lublinieckiego turnieju. Przede wszystkim pozwoliło jednak w klasyfikacji generalnej przesunąć się na drugie miejsce i tym sam mocno zbliżyć się do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. 5-punktowa przewaga nad trzecim w tabeli zespołem Podkarpackiego ZPN pozwala bowiem w miarę spokojnie przygotowywać się do ostatniego już turnieju kwalifikacyjnego, którego gospodarzem będzie Małopolski Związek Piłki Nożnej. Pamiętać trzeba jednak, że na boiskach w Suchej Beskidzkiej wszystkie drużyny rozegrają jeszcze po 3 spotkania, a więc emocji 27-28 maja na pewno nie będzie brakować.

Nie brakowało też upominków i świątecznych niespodzianek dla uczestniczek turnieju w Lublińcu. Członkowie Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej Krzysztof Olczyk - Prezes Podokręgu Lubliniec i Józef Grząba - Prezes Podokręgu Sosnowiec i Członek Komisji do spraw Piłkarstwa Kobiecego PZPN-u podziękowali wszystkim za pełne zaangażowanie i ambicję oraz stworzone widowiska i życzyli Wesołych Świąt.