Półfinaliści w komplecie - losowanie o godzinie 16.30

18/05/2023 07:10

Już przed ostatnim meczem ćwierćfinałowym Poltent Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej było pewne, że do półfinału awansują dwie drużyny z IV ligi Unia Rędziny i Unia Turza Śląska oraz dwaj III-ligowcy.

Otwarte pozostawało jednak pytanie kto w środę dołączy do bytomskiego zespołu Odra Wodzisław Śląski czy Górnik II Zabrze? Ku zaskoczeniu kibiców gospodarze, choć w tabeli są znacznie niżej niż rezerwy ekstraklasowicza, od początku nadawali ton grze i wygrali pewnie.

Listę strzelców otworzył w 24. minucie Patryk Mociak uderzeniem z 14. metra finalizując akcję po podaniu Bartłomieja Barańskiego. Do asysty 16-latek wypożyczony z Ruchu Chorzów w 30. minucie mógł dorzucić gola, ale nie wykorzystał rzutu karnego wywalczonego przez Patryka Mociaka. Szybko się jednak zrehabilitował i w 38. minucie po ograniu rywala w polu karnym trafił z 12. metra, ustalając wynik pierwszej polowy na 2:0.

Po zmianie stron i przetasowaniach w składach gra się wyrównała, ale nadal przewaga należała do wodzisławian, którzy drugi raz po kolejnym faulu na Patryku Mociaku wykonywali rzut karny i Elorhan Matheus w 56. minucie podwyższył rozmiary prowadzenia Odry, która pewnie awansowała do półfinału.

Natomiast Górnik II na pożegnanie z pucharowymi rozgrywkami strzelił efektownego gola. W 63. minucie Daniel Ściślak znalazł bowiem w polu karnym trochę miejsca oraz czasu na uderzenie i przymierzył w okienko.

Półfinałowe pary poznamy po czwartkowym losowaniu o godzinie 16.30 w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Odra Wodzisław Śląski – Górnik II Zabrze 3:1 (2:0)
1:0 – Mociak, 24 min; 2:0 – Barański, 38 min; 3:0 – Matheus, 56 min (karny), 3:1 – Ściślak, 63 min.
Sędziował Marcin Bielawski (Mysłowice).
ODRA: Gorel – Batelt, Mienspoust, Mroczko, Białas, Zdunek (46. Roguła), Matheus (65. Gajda), Krężelok, Oślizlok (70. Popczyk), Barański (89. Flak), Mociak. Trener Piotr Hauder.
GÓRNIK II: Grzeszak – Adamski (46. Capiga), Gandziarowski, Ściślak, Korbecki (58. Włodarczyk), Juritka (46. Chmarek), Orzechowski (46. Pochcioł), Skała (46. Wodecki), Pytlewski (75. Kulon), Dziedzic (46. Joachim), Pawlak. Trener Arkadiusz Przybyła.
Żółte kartki: Batelt – Pytlewski, Chmarek, Pochcioł.