Strzelby Marcina Berezy

30/05/2023 19:56

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii U13 na finiszu rozgrywek fazy grupowej eliminacji Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich miała bardzo trudną sytuację, ale strzelby Marcina Berezy wypaliły w odpowiednim momencie.

Po czterech spotkaniach podopieczni Marcina Berezy mieli na koncie tylko 4 punkty i zamykali czterozespołową tabelę. Dlatego spotkanie 5 kolejki, z bogatszym o 2 oczka wiceliderem - Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej urastał do rangi być albo nie być w turnieju finałowym rywalizacji o Puchar imienia Kazimierza Górskiego.

Być może właśnie ta świadomość sprawiła, że w pierwszej minucie gry obrońcom naszej drużyny przytrafił się błąd, który „naprawiła” poprzeczka, ale trzeba też dodać, że później z akcji na akcję widzieliśmy coraz większą pewność siebie i determinację. Jej efektem była między innymi akcja z 31. minuty, w której Max Gargano po dośrodkowaniu Borysa Kustry z rzutu rożnego strzelił z woleja w poprzeczkę.

Rywale też próbowali przedrzeć się pod bramkę Wiktora Błaszczaka, który był czujny, a w dodatku w 57. minucie wykopując piłkę z autu bramkowego uruchomił zabójczą kontrę. Do długiej piłki najszybciej dobiegł bowiem Max Gargano i główkując z bliska nad niepewnie wychodzącym na przedpole golkiperem z Krakowa rozwiązał worek z bramkami. Jego śladem poszli bowiem: w 64. minucie Alex Wójtowicz po prostopadłym podaniu Szymona Gwoździa i w 76. minucie Samuel Zielonka po zagraniu Patryka Bajerskiego.

Zwycięstwo 3:0 sprawiło, że Śląski ZPN w tabeli przesunął się na drugie miejsce, mając 7 punktów. Wprawdzie Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, który po pokonaniu w równolegle rozegranym spotkaniu z Opolskim Związkiem Piłki Nożnej ma już 11. oczek i jest pewny awansu do turnieju finałowego z pierwszego miejsca jest już poza zasięgiem pozostałej trójki drużyn, ale za jego plecami walka nadal trwa. Nasz zespół mając punkt przewagi nad Małopolskim ZPN i 3 punkty więcej niż Opolski ZPN do ostatniej kolejki przystąpi, mając wszystko we własnych nogach i głowach. Czekamy więc z niecierpliwością na ostatnią kolejkę – za tydzień i wyniki spotkań Opolski ZPN – Śląski ZPN oraz Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN, bo po nich już wszystko będzie jasne.

A wracając do Lublińca dodajmy jeszcze, że po meczu Prezes Podokręgu Lubliniec Krzysztof Olczyk w towarzystwie Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej rozdał uczestnikom spotkania pamiątkowe gadżety, które dodatkowo sprawią, że ten mecz na dłużej pozostanie w ich pamięci.