14-latkowie z awansem na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży

7/06/2023 22:15

Kotórz Mały gościł reprezentacje Opolskiego i Śląskiego Związku Piłki Nożnej, które w ostatniej kolejce fazy grupowej walczyły o awans do turniejów finałowych Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich w kategoriach U13 i U14.

Na pierwszy ogień poszli 13-latkowie i okazało się, że drużyna gospodarzy w pełni wykorzystała atut swojego boiska. Dzięki bramce strzelonej w 70. minucie z rzutu karnego zespół z Opolszczyzny wygrali 1:0 i dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań z drużyną Marcina Berezy „wskoczyli” na drugie miejsce w tabeli. To oznacza, że do turnieju finałowego, w którym rywalizacja toczyć się będzie o Puchar imienia Kazimierza Górskiego z naszej grupy kwalifikacyjnej awansowały reprezentacje Podkarpackiego i Opolskiego ZPN-ów, a Śląski i Małopolski ZPN-y grać będą w turnieju pocieszenia o miejsca 9-16.

Natomiast 14-latkowie dopięli przypieczętowali awans do turnieju finałowego rozgrywanego w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zespół Pawła Kwiatkowskiego wygrał z rówieśnikami z Opolszczyzny 4:2 i będzie walczył o Puchar imienia Kazimierza Deyny. Łatwo jednak nie było, bo po golu Eryka Bokisza, strzelonego w 13. minucie rywale błyskawicznie wyrównali. Dłużej utrzymywało się prowadzenie po trafieniu Krystiana Siedlaczka z 22. minuty, ale w 64. minucie, po wykorzystanym przez gospodarzy rzucie karnym znowu był remis. Natychmiast jednak Natan Swatek tuż po wejściu na boisku z ławki rezerwowych zapewnił drużynie Śląskiego ZPN-u trzecie już w tym spotkaniu prowadzenie, a w 70. minucie Marcel Płocica, trafiając z rzutu karnego, postawił pieczęć na zwycięstwie.

Opolski ZPN U13 – Śląski ZPN U13 1:0 (0:0)
ŚlZPN: Błaszczak – Gardjan, Suchodół – Kustra, Błaszczyk, Jałowiecki, Gwóźdź – Gargano, Bajerski oraz Góral, Osowski, Wójtowicz, Ziobro, Gansty, Szymkowiak. Trener Marcin Bereza.

Opolski ZPN U14 – Śląski ZPN U14 2:4 (1:2)
Bramki dla Śląskiego ZPN: Bokisz, Siedlaczek, Swatek, Płocica.
ŚlZPN: Czeremski (75. Cisek) – Miąsko (75. Znosko), Chatys, Myszor, Smuda, Jaschik (65. Swatek), Płocica, Zemsta, Smok (65. Gut), Bokisz, Siedlaczek (60. Kozłowski). Trener Paweł Kwiatkowski.