Hat-trick Mateusza Niewęgłowskiego nie wystarczył

12/09/2023 18:15

W towarzyskim spotkaniu reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13 przegrała 3:4 z rówieśnikami z Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Zmiana systemu rozgrywek o Mistrzostwo Kadr Wojewódzkich dla roczniak 2011 i młodszych sprawiła, że do inauguracji walki o punkty w sezonie 2023/24 pozostał jeszcze miesiąc. Trenerzy Damian Galeja i Stanisław Gaża skorzystali więc z okazji, żeby sprawdzić kandydatów do swojego zespołu w sparingowej konfrontacji.

Na boisku w Lublińcu wszystko zaczęło się po myśli naszego zespołu, bo już w 3. minucie Mateusz Niewęgłowski wykorzystał błąd rywali i otworzył wynik. Był też bliski podwyższenia rezultatu w 9. minucie, ale tym razem bramkarz był górą. Nie zniechęciło to jednak napastnika i w 10. minucie po solowej akcji płaskim strzałem poprawił swój dorobek.

Przeciwnicy też mieli jednak swoje atuty i w 13. minucie główką po rzucie rożnym oraz w 18. minucie strzałem piętą po wrzutce ze skrzydła pokonali Łukasza Gorczycę.

W odpowiedzi Mateusz Niewęgłowski znowu wykazał się czujnością i wykorzystując kolejną pomyłkę defensorów gości w 21. minucie skompletował hat-tricka, a jednocześnie ustalił wynik pierwszej połowy (grano 2x40 minut).

Po przerwie i zmianach, które miały na celu sprawdzenie wszystkich zawodników będących w kadrze, zespół Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej błyskawicznie doprowadził do wyrównania, trafiając na 3:3 w 42. minucie. W dodatku goście poszli za ciosem i po kilku nieudanych próbach w 61. minucie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę – trafieniem po solowej akcji.

Przez ostatnie 20 minut sporo się co prawda na boisku działo, ale gole już nie padły za to trenerzy mają duży materiał meczowy do analizy i na pewno po tym meczu będą mogli dokonać kolejnego etapu selekcji zawodników do reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej, która w październiku rozpocznie rywalizację o punkty. Oby w gronie zawodników, którzy będą do dyspozycji trenerów był także Olaf Chobot, który w trakcie spotkania w Lublińcu upadł tak nieszczęśliwie, że rękę trzeba było unieruchomić na temblaku i musiał opuścić murawę. Życzymy mu szybkiego powrotu na boisko.

Więcej zdjęć z meczu można oglądać w GALERII.

Śląski Związek Piłki Nożnej U13 – Podkarpacki Związek Piłki Nożnej U13 3:4 (3:2)
Bramki dla Śląskiego ZPN: Mateusz Niewęgłowski 3.
ŚlZPN: Gorczyca (Garncarz) – Brakowiecki, Świtała, Ciekot – Chudy, Fischer, Wieczorek – Chobot, Niwęgłowski oraz Górniok, Pierzak, Bajer, Moras, Kozłowski, Kopel. Trenerzy Damian Galeja i Stanisław Gaża.