Komplet zwycięstw i gratulacje

19/09/2023 10:31
Małopolski Związek Piłki Nożnej / Dorota Dusik Małopolski Związek Piłki Nożnej / Dorota Dusik

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U12 dominowała w Międzynarodowym Turnieju „Młode Talenty” imienia Lucjana Franczaka.

Na boiskach w podkrakowskich miejscowościach Modlnicy i Modlniczce zespół prowadzony przez Krzysztofa Szumskiego i Szymona Tabackiego najtrudniejszy egzamin zdawał w pierwszym meczu. W starciu z rówieśnikami reprezentującymi Moravskoslezsky Krajsky Fotbalovy Svaz nasza drużyna, rozpoczynając mecz w składzie: Antończyk – Spadło, Rzepkowski – Porębski, Serek, Obirek – Łajszczak, Stasiak, Kucharski jako pierwsza straciła gola, ale Miłosz Stasiak wyrównał. Odpowiedział także na drugie trafienie Czechów i pierwsza połowa (grano 2x30 minut) zakończyła się remisem 2:2. Po zmianie stron jednak „żółto-niebiescy” zaczęli dyktować swoje warunki gry. Franciszek Wanke zapewnił im prowadzenie, a gdy rywale wyrównali to Miłosz Stasiak – kompletując hat-trick zapewnił zwycięstwo.

W drugim spotkaniu, które nasz zespół rozpoczął w składzie: Zowada – Spadło, Rzepkowski, Obirek – Riemer, Krawczyk – Wanke, Ganderak, Kucharski taktyka gry trzema obrońcami zdała egzamin, bo „żółto-niebiescy” nie stracili gola. Wprawdzie w pierwszej połowie mieli też problemy z jego zdobyciem, bo bramkarz drużyny reprezentującej Stredoslovensky Futbalovy Zvaz bronił z dużym szczęściem. W końcu jednak Filip Kucharski otworzył listę strzelców, na którą po przerwie wpisali się jeszcze Miłosz Stasiak, Dawid Łajszczak i Jakub Ganderak, który przypieczętował zwycięstwo 4:0.

Pod kontrolą podopieczni Krzysztofa Szumskiego i Szymona Tabackiego mieli także grę w trzecim meczu z reprezentacją Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Tym razem z wyjściowej dziewiątce znaleźli się: Zowada – Spadło, Rzepkowski, Obirek – Porębski, Serek – Wanke, Stasiak, Kucharski i oni narzucili rywalowi swój styl gry. Dzięki temu po efektownym strzale z wolnego w okienko Franciszek Wanke zapewnił naszej drużynie prowadzenie, a Oskar Obirek wykorzystał nieporozumienie rywali pod ich bramką i podwyższył wynik. Wprawdzie rywale zdołali odpowiedzieć golem, ale błyskawicznie Maksymilian Riemer dobitką po wolnym wykonanym przez Norberta Rzepkowskiego odbudował dwubramkową przewagę, z którą masz zespół zszedł na przerwę. Po niej znowu Dawid Łajszczak, finalizując zespołową akcję podwyższył rezultat, a Norbert Rzepkowski po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego przez Dawida Łajszczaka sprawił, że losy spotkania były już przesądzone. Rywale zdołali co prawda odpowiedzieć jeszcze swoim jednym trafieniem, ale wynik 5:2 oddaje przebieg tego spotkania.

Nic więc dziwnego, że na ceremonii zakończenia turnieju Prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej wręczając największy puchar kapitanowi Kacprowi Spadle gratulował pierwszego miejsca. Jednocześnie życzył wszystkim uczestnikom wspaniałego piłkarskiego rozwoju i gry w przyszłości w pierwszych reprezentacjach swoich krajów.