Najszybszy gol turnieju

15/10/2023 15:41

Rozpoczęcie gry od środka podaniem Oliwii Rak 9 metrów do tyłu do Zofii Burzan oraz jej długie prostopadłe podanie na wbiegającą w pole karne Natalię Skrok otworzyło spotkanie Śląskiego Związku Piłki Nożnej U15 Dziewcząt z rówieśniczkami z Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

Zaskoczone rywalki mogły już tylko patrzeć jak napastniczka „Frelek” w sytuacji sam na sam pokonuje ich bramkarkę. Lokując piłkę w siatce w 10. sekundzie gry snajperka zespołu Krzysztofa Klonka zdobyła w ten sposób najszybszą bramkę II turnieju fazy grupowej eliminacji Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich rozgrywanych na boiskach Stadionu Miejskiego imienia Jana Gomoli w Ustroniu.

Po takim mocnym uderzeniu na wejście w trzecią kolejkę spotkań o awans do przyszłorocznego turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nasza drużyna poszła za ciosem i w 8. minucie płaskim strzałem Zofii Burzan zza pola karnego podwyższyła prowadzenie, a w 12. minucie gry Natalia Skrok dobitką uderzenia Oliwii Rak sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się rezultat 3:0.

Niewiele brakowało, żeby w 16. minucie swoją piątą bramkę w turnieju zdobyła Zofia Burzan, ale główkując po rzucie rożnym, wykonanym przez Natalię Skrok „ostemplowała” słupek. Po tej akcji sztab szkoleniowy reprezentacji Śląskiego ZPN-u dokonał za jednym zamachem siedmiu zmian w składzie, dając szansę pokazania swoich umiejętności wszystkim rezerwowym.

Nie znaczy to jednak, że gra uległa pogorszeniu, bo już w 19. minucie Michalina Polok po zagraniu Zofii Burzan sfinalizowała składną zespołową akcję i ustaliła rezultat pierwszej połowy (grano 2x25 minut) na 4:0.

Po przerwie dominacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej przyniosła jeszcze dwa gole. W 33. minucie po rzucie rożnym, wykonanym przez Emilię Brusik najsprytniejsza w polu bramkowym okazała się bowiem Antonina Dzierżęga, a 2. minuty później Julia Szymczyk popisała się solową akcją i mijając rywalki w polu karnym wypracowała sobie okazję strzelecką. Trafienie w 35. minucie przypieczętowało zwycięstwo 6:0, po którym nasz zespół umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli grupy, z której dwie drużyny ostatecznie awansują do rozgrywki o mistrzostwo Polski oraz puchar imienia Ireny Półtorak, mając sporą przewagę nad „grupą pościgową”. Małopolski ZPN zremisował bowiem w ostatnim meczu z Podkarpackim ZPN-em 1:1.

Po turniejach zorganizowanych jesienią przez Opolski i Śląski ZPN-y – jesteśmy na półmetku rywalizacji, której dokończenie – turnieje organizowane przez Podkarpacki i Małopolski Związki Piłki Nożnej – nastąpi wiosną. Przed nią Śląski Związek Piłki Nożnej, po 6 spotkaniach ma w dorobku 18 punktów i bilans bramkowy 22:2. Na drugim miejscu z dorobkiem 10 punktów znajduje się Małopolski ZPN. Na trzeciej pozycji plasuje się Podkarpacki ZPN z 7. punktami, a stawkę zamyka Opolski ZPN bez punktu.

Zdjęcia z meczu można oglądać w GALERII.

Śląski Związek Piłki Nożnej U15 Dziewcząt – Opolski Związek Piłki Nożnej U15 Dziewcząt 6:0 (4:0)
Bramki: Natalia Skrok 2, Zofia Burzan, Michalina Polok, Antonina Dzierżęga, Julia Szymczyk.
ŚlZPN: Prokop (26. Buchta) – Szczukocka, Gałuszka, Świtała, Czuż – Muszyńska, Burzan, Rak, Szymczyk – Skrok, Romanowska oraz Brusik, Schmidt, Nosal, Burzyńska, Polok, Dzierżęga. Trenerzy Krzysztof Klonek, Adam Chomka, Piotr Wacławczyk.