Maksymilian Riemer zaczął ostre strzelanie

22/10/2023 18:13

W Ustroniu rozpoczął się drugi z serii czterech turniejów w ramach rozgrywek Młode Talenty U12 w sezonie 2023/24 dla reprezentacji: Stredoslovensky’ego Futbalovy’ego Zvazu ze Słowacji, Moravskoslezsky’ego krajsky’ego fotbalovy’ego svazu z Czech oraz Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Po rywalizacji, której we wrześniu gospodarzem był Małopolski ZPN tym razem Śląski ZPN podejmował cztery reprezentacje złożone z zawodników urodzonych w roku 2012, a kolejne turnieje odbędą się w lutym na Słowacji i w maju w Czechach.

Na ustrońskim stadionie imienia Jana Gomoli zmagania rozpoczęły się od starcia Śląskiego ZPN-u z Małopolskim ZPN-em na murawie płyty głównej oraz równolegle toczonego boju czesko-słowackiego na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Nasza drużyna nie okazała się zbyt gościnna. Wprawdzie przez 20 minut (grano 2x30 minut) miała problemy z wyregulowaniem celowników, ale w 21. minucie Maksymilian Riemer po podaniu Leona Serka popisał się udanym zwodem i ograł ostatniego obrońcę rywali, a następnie oddał celny strzał i otworzył worek z bramkami. 5 minut później Bartosz Gadawski asystował przy golu, którego strzelcem, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem, okazał się Robert Golly i ustalił wynik pierwszej połowy.

Po zmianie stron rywale ruszyli wprawdzie do ataku, chcąc odrobić straty, ale Szymon Zowada nie dał się pokonać, a w 50. minucie Piotr Murański odpowiedział uderzeniem z wolnego, podwyższając rozmiary prowadzenie do trzech goli. W 56. minucie jego śladem, uderzając w długi róg poszedł Jakub Jaworski (asysta Robert Golly) i postawił pieczęć na zwycięstwie 4:0.

Zdjęcia z meczu z MZPN można oglądać TUTAJ.

Po pierwszej kolejce zmagań odbyła się miła uroczystość podziękowania przez Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kulę władzom samorządowym miast i gmin oraz włodarzom klubów, które były gospodarzami turnieju finałowego  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży U15 Dziewcząt – Śląskie 2023.

Więcej zdjęć z wręczania można oglądać TUTAJ.

A w drugiej serii spotkań Śląski ZPN pokonał 2:0 rówieśników z Czech. Wprawdzie okazji było sporo, ale tylko Maksymilian Riemer (po strzele Filipa Kucharskiego) dobitką z bliska w 11. minucie oraz Karol Szczepek w 49. minucie po solowej akcji znaleźli sposób na bramkarza reprezentującego Moravskoslezsky krajsky fotbalovy svaz.

Zdjęcia z meczu z MSKFS Ostrawa można oglądać TUTAJ.

W równolegle rozegranym spotkaniu Stredoslovensky Futbalovy Zvaz zremisował 2:2 z Małopolskim ZPN, a więc po pierwszym dniu rywalizacji drużyna prowadzona przez Szymona Tabackiego znalazła się na czele tabeli z kompletem 6 punktów. Na drugim miejscu plasuje się Stredoslovensky Futbalovy Zvaz z 4 „oczkami” na koncie. Trzecią pozycję zajmuje Małoposlki ZPN z 1 punktem, a bez dorobku punktowego tabelę zamyka Moravskoslezsky krajsky fotbalovy svaz.

W poniedziałek o godzinie 10.00 dwie najlepsze drużyny zagrają w meczu decydującym o pierwszym miejscu w turnieju, a dwie pozostałe zagrają o trzecią pozycję. Emocji i bramek na pewno nie zabraknie.

Śląski ZPN U12 – Małopolski ZPN U12 4:0 (2:0)
Bramki: Maksymilian Riemer, Robert Golly, Piotr Murański, Jakub Jaworski.

Zdjęcia z meczu z MZPN można oglądać TUTAJ.

Śląski ZPN U12 – Moravskoslezsky krajsky fotbalovy svaz U12 2:0 (1:0)
Bramki: Maksymilian Riemer, Karol Szczepek.
ŚlZPN: Antończyk (Zowada) – Obirek, Rzepkowski, Spadło – Serek, Porębski – Łajszczak, Stasiak, Kucharski oraz Bieniecki, Gadawski, Golly, Knop, Murański, Jaworski, Riemer, Szczepek. Trener Szymon Tabacki.

Zdjęcia z meczu z MSKFS Ostrawa można oglądać TUTAJ.