Dziewięć chorzowskich kropek nad „i”

27/11/2023 11:04

Po zwycięstwie 10:0 w pierwszym meczu barażowym na swoim boisku trampkarze Stadionu Śląskiego na rewanżowe spotkanie z Przylepem Zielona Góra jechali żeby postawić kropkę nad „i”. Ostatecznie tych „kropek” na awansie do Centralnej Ligi Juniorów U15 było 9!

Pierwszy na listę strzelców potyczki zakończonej wynikiem 9:0 wpisał się kapitan Mikołaj Kempys, który już w 2. minucie rozwiązał worek z bramkami. Jego śladem poszli Szymon Steckiewicz w 11. minucie, Oliwier Działowy w 30. minucie, ponownie Szymon Steckiewicz w 34. minucie i Szymon Przegendza w 38. minucie, ustalając wyniki pierwszej połowy (grano 2x40 minut) na 5:0.

A po przerwie, w której Krzysztof Ciasto dokonał 7 zmian, rozpoczął się Mikołaj Kempys. Kapitan chorzowian w ostatnich 20 minutach meczu strzelił trzy gole. Trafił w: 61. i 64. minucie oraz po samobójczej bramce gospodarzy z 79. minuty jeszcze w 80. minucie snajper Stadionu Śląskiego postawił pieczęć na awansie chorzowskiej drużyny do CLJ U15 nie tylko na wiosnę 2024 roku, ale także na sezon 2024/24.

Przylep Zielona Góra – Stadion Śląski Chorzów 0:9 (0:5)
0:1 – Kempys 2 min; 0:2 – Steckiewicz 11 min; 0:3 – Działowy 30 min; 0:4 – Steckiewicz 34 min; 0:5 – Przegendza 38 min; 0:6 – Kempys 61 min; 0:7 – Kempys 64 min; 0:8 – Jurga 79 min-samobójcza; 0:9 – Kempys 80 min.
STADION ŚLĄSKI: Strządała (41. Ozdemir) – Działowy, Palica (41. Dromundo), Przegendza (41. Fal), Zeman, Hajda (41. Opara), Kempys, Wolniczak (41. Karwel), Steckiewicz, Tomecki (41. Hajczuk), Kulig (41. Okrema). Trener Krzysztof Ciasto.