Reprezentacja dziewczyn - Selekcyjne

Niemal wiosenna konsultacja z efektownym golem Agaty Laszczak na otwarcie

15/02/2024 13:56

Na pierwszej w tym roku konsultacji kandydatek do reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii U13 dziewcząt zameldowało się 30 zawodniczek.


Korzystając z uroków wczesnowiosennej pogody na sztucznej murawie bocznego boiska Stadionu Śląskiego pod okiem Darii Kasperskiej, Aleksandry Piwowarczyk i Piotra Wacławczyka trenowały: Zuzanna Bubula, Noem Bujnowicz, Sabina Cholewa, Urszula Cnota, Nela Dobrzyńska, Anna Duraj, Maja Gąsior, Filipina Górecka, Margareta Kamenczuk, Agata Laszczak, Lena Latacz, Zofia Loranc, Julia Lyska, Maria Malik, Natalia Mrózek, Laura Niedworok, Milena Nowak, Weronika Ogar, Wiktoria Oslislok, Blanka Rybarska, Marcelina Siwy, Hanna Słowińska, Zuzanna Strychalska, Agata Szczepańska, Natasza Szczotka, Edyta Szeląg, Natalia Ujma, Natalia Wacławczyk, Laura Winkler i Lena Wróbel.

- Na początku była krótka rozgrzewka zwracając uwagę na odpowiednią pozycję ciała i z ustawieniem na boisku – powiedział selekcjoner kadry Daria Kasperska. – Następnie podzieliliśmy dziewczyny na cztery drużyny, bo w tej konsultacji chcieliśmy przede wszystkim zobaczyć jak się spisują w „małych grach” i równoległe toczyły się mecze na dwóch boiskach.

Co prawda składy poszczególnych zespołów w trakcie zajęć ulegały zmianom więc o wynikach gier trudno mówić za to bez wątpienia warto odnotować pierwszego gola na tegorocznych konsultacjach. Tym bardziej warto, że Agata Laszczak popisała się znakomitym uderzeniem z dystansu w samo okienko!

- W następnych konsultacjach gry będą już miały charakter normalnej gry – dodała Daria Kasperska. – Będziemy też miały obraz z drona, który nam jako trenerkom pozwoli nam poszerzyć zakres naszej obserwacji, bo jednak patrzenie zza linii jest trochę inne bardziej „zakrzywione” niż z góry.

Datą docelową pracy reprezentacji Śląskiego ZPN U13 dziewcząt jest 16 maja, bo tego dnia w Ustronie rozpocznie się turniej, w którym podopieczne Darii Kasperskiej w roli gospodarza gościć będą rówieśniczki z: Małopolskiego, Opolskiego i Podkarpackiego Związków Piłki Nożnej.

- Do tego czasu chcemy jeszcze zorganizować trzy-cztery konsultacje – zapewniła Daria Kasperska. – Na pewno dwie następne odbędą się w marcu, a jedna „zaklepana” jest już w kwietniu, ale może będzie jeszcze druga. Chcemy w ich trakcie dokładnie prześledzić jak rozwijają się zawodniczki, które już miałyśmy okazję zobaczyć i jak spiszą się w tym naszym wyselekcjonowanym w dużym stopniu zespole dziewczyny, które wyróżniają się w swoich klubach. W swoich notesach z ubiegłorocznych konsultacji, bo pracujemy z tą reprezentacją pół roku, mamy 98 sprawdzonych i sklasyfikowanych zawodniczek. Przy 25 nazwiskach możemy postawić znaczek pełnego sprawdzenia. Nie zamykamy jednak kadry. Na tę pierwszą w tym roku konsultację powołaliśmy 34 dziewczyny, ale 4 dnie dojechały. Wiadomo jednak, że to jest też okres chorób i dzieci są też uzależnione od możliwości urlopowych rodziców, którzy jeżeli mogą to przywożą zawodniczki na te treningi kadry. My to rozumiemy i dlatego właśnie planujemy te kolejne treningi, żeby dać możliwość pokazania się każdej, także tej która na pierwszej czy drugiej próbie miała akurat słabszy dzień. A nie ukrywajmy, że trening na konsultacji to sprawdzian w nowym, a jednocześnie bardzo silnym środowisku. Warto więc dać drugą czy trzecią szansę pokazania się i zakwalifikowania do 18-osobowej reprezentacji, która zagra na turnieju w Ustroniu, bo najważniejsze jest to, żeby dziewczyny szły do przodu.

Zdjęcia z konsultacji można oglądać TUTAJ.