Na wstępie gali zorganizowanej w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaniowie Prezes Jubilata Grzegorz Wieczorek przywitał zaproszonych gości na czele z Prezesem Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henrykiem Kulą, Prezesem Podokręgu Bielsko-Biała Markiem Kubicą i Wiceprezesem Podokręgu Bielsko-Biała Januszem Mędrzakiem. Serdecznie powitał także władze samorządowe z Wójtem Gminy Bestwina Arturem Beniowskim oraz przedstawicieli organizacji społecznych z Kaniowa, zaprzyjaźnionych stowarzyszeń i klubów, a także księdza wikarego kaniowskiej parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, dziękując jednocześnie za odprawienie mszy świętej klubu, od której w środę rozpoczęły się uroczystości roku jubileuszowego. Nie zabrakło też chwili ciszy dla uczczenia nieżyjących już byłych prezesów i działaczy klubu.
- Za nami 75 lat uśmiechu, radości, smutku, zwycięstw, porażek, pracy społecznej – powiedział Grzegorz Wieczorek. – 75 lat wspólnoty i wielkich ludzi, którzy chcieli i chcą zrobić coś dobrego dla naszej lokalnej społeczności. 75 lat temu Alojzy Góra wziął na siebie odpowiedzialność i wraz ze swoimi kolegami założył coś trwa do dzisiaj. To jest historia, ale nie zapominajmy o niej, bo dzięki osobom, które działały przez ten czas możemy świętować jubileusz. Te osoby oddały swoje serce dla naszego, klubu. Mogę to porównać z budową domu. 75 lat ci ludzie zbudowali fundamenty. Kolejne pokolenia wznosiły mury, a my jesteśmy tym pokoleniem, które ten dom dopiększa, żeby wszyscy czuli się w nim jak u siebie w rodzinie. Cieszę się, że na tej sali są osoby z różnych pokoleń. Te, które pamiętają początki klubu, także te które ja jako młody trampkarz pamiętam jako zawodników i działaczy oraz piłkarze dzisiejszej drużyny i aktualnego zarządu oraz członkowie klubu kibica. To pokazuje naszą jedność. Na koniec dziękując wszystkim proszę bądźmy tą jednością. Motywujmy się wzajemnie, pomagajmy w trudnych chwilach i grajmy wszyscy do jednej bramki. Grajmy dla LKS-u Przełom Kaniów.
Na podkreślenie tej jedności i szacunku wszyscy obecni na gali otrzymali odznaki 75-lecia klubu. Ponadto wyjątkową nagrodą za lata współpracy został uhonorowany Wójt Artur Beniowski, który kończy kadencję i nie będzie już startował w wyborach, a na pożegnanie przyczynił się wspólnie z Posłem Przemysławem Drabkiem do przyznania środków na sztuczną nawierzchnię, którą w roku 75-lecia klubu ma zostać pokryte pełnowymiarowe boczne boisko.
Był także czas na multimedialną prezentację kart z historii, archiwalnych zdjęć, statystyk i wspomnień zaprezentowanych przez sekretarza klubu Mirosława Kołodziejczyka.
Najistotniejszym punktem gali było jednak uhonorowanie najbardziej zasłużonych działaczy. Henryk Kula w asyście Marka Kubicy wręczył Honorowe Odznaki Polskiego Związku Piłki Nożnej, którymi wyróżnieni zostali: Stanisław Stwora – Złotą; Tadeusz Nodzek, Grzegorz Ciućka i Wisław Kucharski – Srebrnymi i Grzegorz Wieczorek – Brązową oraz Odznakami Śląskiego Związku Piłki Nożnej: Henryk Wilczek – Złotą, Mirosław Kołodziejczyk i Andrzej Michalski – Srebrnymi oraz Andrzej Piekiełko – Brązową. Ponadto na ręce Grzegorza Wieczorka Henryk Kula przekazał jubileuszowy grawerton oraz symboliczny czek na zakup sprzętu oraz worek pełen piłek.
- Dostojny Jubilacie z okazji waszego jubileuszu składam płynące z głębi serca serdeczne gratulacje i życzenia od całej śląskiej rodziny piłkarskiej – powiedział Henryk Kula. – Święty Jan Paweł II powiedział: „Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, ale przez to czym potrafi się dzielić z drugim człowiekiem. Jestem przekonany, że wszyscy ludzi, którzy tworzyli tak piękną historię tego kaniowskiego klubu i tworzą ją w dalszym ciągu tą zasadą się kierowali i kierują. Za to im serdecznie dziękuję. Panie Wójcie, na pana ręce dla wszystkich władz samorządowych dziękuję za piękne obiekty sportowe. Pamiętam gdy jako prezes Sokoła Wola graliśmy mecze w Kaniowie. Pamiętam jak to boisko wyglądało, a teraz macie fantastyczny obiekt. Dziękuję samorządowcom serdecznie i powtarzam jednocześnie, że im więcej pieniędzy na obiekty sportowe, tym więcej dzieci na boiskach, a w przyszłości mniej pacjentów w gabinetach lekarskich. Pozwolicie też, że przekażę wszystkim żonom podziękowania. Gdyby nie były takie wspaniałomyślne i wyrozumiałe to nie byłoby działaczy piłkarskich. Za to proszę im serdecznie podziękować. Ja o tym pamiętam, bo też mam fantastyczną żonę, bez której nie byłbym tam gdzie jestem, ale pamiętam też, że to jest wasza zasługa – działaczy takich klubów jak Przełom Kaniów. I na koniec przypomnę takie zdanie Jana Zamoyskiego: Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie. Więc Prezesie Grzegorzu, taki będzie Przełom Kaniów jak jego młodzieży szkolenie. Życzę więc z okazji jubileuszu żebyś doczekał takiej chwili, w której na boisko wybiegnie jedenastka wychowanków i chłopców z Kaniowa, a wtedy na pewno awansujecie do klasy okręgowej i będziecie tam grać lata.
Nie zabrakło także upominków, nagród, jubileuszowych gratulacji i życzeń od przedstawicieli reprezentanta Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe Wiceprezesa Andrzeja Wojtanowicza oraz władz samorządowych, lokalnych stowarzyszeń i organizacji oraz zaprzyjaźnionych klubów. A na koniec z pełnym humoru programem artystycznym wystąpił popularny artysta kabaretowy Krzysztof Hanke, który sprawił, że w rok jubileuszowy działacze, sportowcy i sympatycy Przełomu Kaniów weszli z uśmiechem na ustach.
Zdjęcia z jubileuszu: gości oraz odnaczonych i działaczy i piłkarzy Przełomu Kaniów można oglądać TUTAJ.