Ireneusz Jeleń przechylił szalę zwycięstwa

28/06/2024 19:56

Pierwszy mecz w turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Polski Oldbojów +42 nie był spacerkiem dla obrońców tytułu. Wręcz przeciwnie drużyna Śląskiego Związku Piłki Nożnej złożona z zawodników urodzonych w roku 1982 i wcześniej natrafiła na mocny opór rówieśników z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Na boisku w Babimoście to rywale „Starzików” strzelili pierwszego gola, którego autorem w 28. minucie był Remigiusz Jezierski znany ze 144 występów w ekstraklasie w barwach: Śląska Wrocław, Górnik Łęczna, Ruchu Chorzów i znowu Śląska Wrocław. Drużyna sformowana przez Janusza Bodziocha i prowadzona przez Jacka Góralczyka miała jednak w swoich szeregach znacznie bardziej utytułowanych zawodników z 29-krotnym reprezentantem Polski Ireneuszem Jeleniem na czele.

To właśnie uczestnik mistrzostw świata w 2006 roku w 32. minucie, po zagraniu 2-krotnego reprezentanta Polski Adriana Sikory płaskim trafieniem z 9. metra doprowadził do wyrównania i ustalił wynik pierwszej połowy (grano 2x35 minut).

Także 10 minut po przerwie akcja duetu z reprezentacyjną przeszłością Adrian Sikora – Ireneusz Jeleń sprawiła, że padł drugi gol dla reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej. A 2 minuty później na listę strzelców wpisał się młodszy brat Adriana, czyli Mieczysław Sikora i debiutujący w turnieju oldbojów +42 zawodnik postawił pieczęć na zwycięstwie faworytów.

Dodajmy, że w równolegle rozegranym spotkaniu Opolski Związek Piłki Nożnej pokonał 5:2 Lubuski Związek Piłki Nożnej. Jutro o godzinie 17.00 w Babimoście zagrają: Śląski i Opolski ZPN-y oraz Dolnośląski i Lubelski ZPN-y, a w niedzielę o 11.00 rozpoczną się mecze: Lubuski – Śląski ZPN-y oraz Opolski – Dolnośląski ZPN-y.

Po ich zakończeniu poznamy ostateczną kolejność w tabeli, z której dwie najlepsze drużyny – tak samo jak z trzech pozostałych turniejów eliminacyjnych – awansują do wrześniowego turnieju finałowego na boiskach w: Puńcowie, Skoczowie, Ustroniu i Wiśle.

Śląski Związek Piłki Nożnej +42 – Dolnośląski Związek Piłki Nożnej +42 3:1 (1:1)
Bramki dla Śląskiego ZPN-u: Ireneusz Jeleń 2 i Mieczysław Sikora 1.
ŚlZPN: Stokowy – Kmietowicz, Kopczyk, Konieczny, Gancarczyk – Czerwiec, Grzyb, Polarz – Mieczysław Sikora, Jeleń, A. Sikora oraz (zmiany lotne) Mariusz Sikora, Śrutwa, Pikuta, Madeja. Trener Jacek GÓRALCZYK.