Oldboje ze zwycięskim genem - zobacz mistrzów w akcji

29/06/2024 19:11

Reprezentacja oldbojów Śląskiego Związku Piłki Nożnej +42 gra jak na obrońcę tytułu przystało. Zobacz jej niedzielny mecz!

W rozgrywanym w Babimoście turnieju eliminacyjnym oficjalnych Mistrzostw Polski Oldbojów, organizowanych pod auspicjami Polskiego Związku Piłki Nożnej po dwóch meczach „Starziki” już są pewni awansu do wrześniowych finałów, które zostaną na boiskach w: Puńcowie, Skoczowie, Ustroniu i Wiśle.

Po piątkowym zwycięstwie 3:1 z rówieśnikami z Dolnośląskiego Związku Piłki, w sobotnie popołudnie drużyna sformowana przez Janusza Bodziocha, a prowadzona przez Jacka Góralczyka wygrała 3:2 z rywalami z Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

Tak jak w pierwszym meczu to przeciwnicy strzelili pierwszego gola, bo w 5. minucie Wojciech Burzyński sfinalizował ich akcję uderzeniem z bliska pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Adama Stokowego. Stracony gol podziałał mobilizująco na faworytów. Ich lider i snajper Ireneusz Jeleń w 9. minucie z takim zaangażowaniem zaatakował bramkarza, że przejął futbolówkę i strzałem do pustej bramki 29-krotny reprezentant Polski doprowadził do wyrównania.

2 minuty później było już 2:1, bo po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wykonanego przez mającego na swoim koncie 7 występów w drużynie narodowej Seweryna Gancarczyka, do piłki doskoczył Łukasz Kopczyk i skutecznie zamknął centrę.

Na kolejnego gola, choć okazji po akcjach napędzanych przez Mieczysław Sikorę nie brakowało, trzeba było czekać aż do 62 minuty (grano 2x35 minut). Po strzale znanego z 302 występów na boiskach ekstraklasy Wojciecha Grzyba rywal zagrał piłkę ręką w swoim polu karny, a Seweryn Gancarczyk podwyższył wynik na 3:1.

Tym razem nie udało się jednak powtórzyć scenariusza z poprzedniego meczu, bo ostatnie słowo należało do autora bramki otwierającej mecz, bo Wojciech Burzyński w 70. minucie wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką.
Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 3:2, który po dwóch dniach turnieju zorganizowanego przez Lubuski Związek Piłki Nożnej, zapewnił naszej drużynie awans z pierwszego miejsca. Pogratulował go drużynie osobiście Prezes Śląskiego ZPN-u Henryk Kula, oglądający zmagania oldbojów w Babimoście. O drugą pozycję, także premiowana awansem do wrześniowego turnieju finałowego, jutro o godzinie 11.00 zmierzą się Opolski i Dolnośląski ZPN, a Śląski ZPN w równolegle rozgrywany spotkaniem spotka się z Lubuskim ZPN-em. Zapraszamy do oglądania BEZPOŚREDNIEJ TRANSMISJI z tego spotkania.

Śląski Związek Piłki Nożnej +42 – Opolski Związek Piłki Nożnej +42 3:2 (2:1)
Bramki dla Śląskiego ZPN-u: Ireneusz Jeleń, Łukasz Kopczyk, Seweryn Gancarczyk.

ŚlZPN: Stokowy – Kmietowicz, Kopczyk, Konieczny, Gancarczyk – Mariusz Sikora, Grzyb, Polarz – Mieczysław Sikora, Jeleń, A. Sikora oraz (zmiany lotne) Śrutwa, Pikuta, Madeja. Trener Jacek GÓRALCZYK.

Wszystkie wyniki turnieju w Babimoście:
Piątek: Śląski ZPN – Dolnośląski ZPN 3:1, Opolski ZPN – Lubuski ZPN 5:2.
Sobota: Śląski ZPN – Opolski ZPN 3:2, Dolnośląski ZPN – Lubuski ZPN 4:1.
Kolejność: 1. Śląski ZPN – 6 pkt; 2. Opolski ZPN 3 pkt, Dolnośląski 3 pkt, 4. Lubuski ZPN 0 pkt.
Mecze w niedzielę – godzina 11.00: Śląski ZPN – Lubuski ZPN (transmisja TUTAJ) i Opolski ZPN – Dolnośląski ZPN.